RU

США можуть скасувати санкції проти Північного потоку-2, але є умова – Handelsblatt

02.02.2021, 16:28
США можуть скасувати санкції проти Північного потоку-2, але є умова – Handelsblatt - Фото
Фото: Nord Steam AG

США готові обговорювати скасування санкцій проти газопроводу з Росії до Європи Північний потік-2, але у Вашингтоні висувають низку умов. Про це пише німецьке видання Handelsblatt.

Щоб вирішити питання санкцій проти Північного потоку-2 "...Німеччина повинна запропонувати пакетне рішення", – цитує видання представника США в переговорах щодо газопроводу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У США все ще хочуть запобігти подальшому зростанню залежності Європи від російського газу, тому одним із пунктів "пакетної пропозиції" є надання гарантій, того, що газотранспортна система України не буде відділена від європейської газотранспортної інфраструктури, йдеться в матеріалі Handelsblatt.

Також у США хочуть передбачити механізм різкого припинення постачання газу через Північний потік-2 в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Даний механізм повинен бути передбачений окремим договором.

Як варіант гарантій Україні, пише Handelsblatt, Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

Німецьке видання додає, що незважаючи на шанс скасувати санкції проти Північного потоку-2, можливості для реального їхнього скасування обмежені. "Досі в адміністрації США не були зацікавлені в досягненні угоди", – цитує Handelsblatt статс-секретаря німецького МЗС Нільса Аннена.

Читайте також: Боротьба навколо Північного потоку-2 – це боротьба за Україну

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є Газпром. При цьому п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини