RU

Спрощену систему оподаткування можуть посилити

26.10.2009, 09:48

Кабінет Міністрів України запропонував Верховній Раді посилити спрощену систему оподаткування. Якщо річний дохід громадян-платників єдиного і фіксованого податків перевищуватиме 500 тис.грн і 119 тис.грн відповідно, вони повинні будуть платити з додаткового прибутку 15-відсотковий податок. Про це сьогодні пише "Коммерсантъ Україна".

Видання зазначає, що зараз платники просто зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування. Підприємці упевнені, що нова схема означає для них збільшення податкового навантаження в рази.

Фізичні особи-підприємці, які платять єдиний або фіксований податок, з 1 січня 2010 року повинні будуть перераховувати до місцевих бюджетів додатковий податок з доходу, отриманого понад дозволений законодавством рівень. Ця норма міститься у новій версії законопроекту N5223, направленій урядом у парламент. Крім того, скасовується ринковий збір, який у цьому році становив 490 млн.грн.

Фізособи-підприємців мають право платити єдиний податок (щомісяця до 200 грн.) за умови, що обсяг їх річної виручки від реалізації товарів, робіт і послуг не перевищує 500 тис.грн. Продавці товарів і супутніх послуг на ринках платять фіксований податок (в середньому - 137 грн), тільки якщо їх валовий дохід не перевищує 7 тис. не оподатковуваних податком мінімумів (119 тис.грн). Тепер же, якщо підприємці отримають більший дохід, вони будуть зобов'язані "суму такого перевищення оподатковувати за ставкою 15%".

"Сплата 15% дозволить платникам залишатися на спрощеній системі оподаткування і в наступних звітних періодах продовжувати платити єдиний або фіксований податок. Зараз законодавство зобов'язує фізосіб при перевищенні річного обсягу доходів перейти на загальну систему сплати податків. Можна стати юридичною особою, яка платить єдиний податок (дохід до 1 млн.грн. в рік) або 25% податку на прибуток", - пише видання.

Оподаткування: підбірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини