RU

Спрощенців не будуть карати за помилки в деклараціях

25.05.2012, 10:16
Спрощенців не будуть карати за помилки в деклараціях - Фото
06f523bebcb10252e201c6e701b7e2a2.jpg
Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм" (N9661-д) внесено суттєві зміни в роботу підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Як повідомляє прес-служба Державної податкової служби України, зокрема, введено мораторій на застосування фінансових санкцій до спрощенцям за помилки, які протягом 2012 року будуть допущені при заповненні податкових декларацій і книги ведення доходів і витрат.

Законом враховано ряд ініціатив податкової служби, спрямованих на спрощення процедури реєстрації платником податку на додану вартість. Так, відтепер будь-яка особа, яка здійснює господарську діяльність, може зареєструватися платником ПДВ. Обмеження добровільної реєстрації - скасовано. Крім того, зменшено термін реєстрації платників ПДВ з 10 до 5 робочих днів, введено електронну форму податкової накладної, зазначають у податковій.

Крім того, змінені й терміни реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі. Це дасть можливість своєчасно перевірити наявність права на декларування податкового кредиту.

Серед основних ініціатив податкової, викладених у законі, також є: не застосування до 1 січня 2014 штрафних санкцій за неподання або порушення терміну подання фізособами до органів ДПС відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків; надання права платнику податків самостійно здійснювати продаж майна з метою погашення таким платником податкового боргу, за згодою органу ДПС; відстрочка сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 січня 2013 року і т.д.

Нагадаємо, зазначений закон, розроблений регіоналом Віталієм Хомутинником і комуністом Євгеном Царьковим Верховна Рада прийняла 24 травня. За нього проголосували в 235 депутатів з 418 зареєстрованих.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини