RU

Справа про держреєстри: У компанію Арт-мастер нагрянула міліція

24.10.2013, 12:19
Справа про держреєстри: У компанію Арт-мастер нагрянула міліція - Фото
b391cd3ef11bb7a98185c4c7094a1cef.jpg
Офіс столичної IT-компанії Арт-майстер - розробника ПЗ для державних реєстрів - заблокували правоохоронці. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі компанії.

"Сьогодні вранці, 24 жовтня, в наш офіс увірвалася група невідомих людей, частина з яких не представилася, а частина представилася співробітниками відділу по боротьбі з кіберзлочинністю. На даний момент ці люди заблокували вхідні двері в офісні приміщення, співробітників не впускають всередину, а також не випускають тих, хто вже знаходився всередині офісу", - сказано в повідомленні.

"Компанія Арт-майстер пов'язує те, що відбувається з прес-конференцією, яку керівники компанії провели вчора, і під час якої вимагали у міністра юстиції України Олени Лукаш публічно спростувати неправдиві звинувачення на адресу нашої компанії", - відзначає в компанії.

У телефонній розмові кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ представник компанії підтвердив  що вхід в головний офіс Арт-мастер обмежений. "Співробітників і клієнтів компанії не впускають і не випускають", - сказав співрозмовник агентства. Про подробиці того, що відбувається в компанії пообіцяли повідомити пізніше.

Нагадаємо, скандал між Мін'юстом і компанією Арт-мастер виник 1 жовтня. Тоді через технічні проблеми став неможливим доступ до держреєстру, супроводом яких займається ДП Інформаційний центр Мін'юсту.

Пізніше представники компанії Арт-мастер в ході прес-конференції заявили про те, що знімають з себе відповідальність за безпеку даних держреєстрів ДП Інформаційний центр Мін'юсту, оскільки держпідприємство порушило договірні зобов'язання, що стосуються умови використання програмного забезпечення.

7 жовтня в Мін'юсті повідомили, що робота єдиних і державних реєстрів відновлена​​, а ситуація, що склалася ,стала приводом для перегляду умови співпраці між ДП Інформаційний центр та компанією Арт-майстер. У Мін'юсті нарахували $400 млн. збитків від роботи держреєстрів. "Досудовим слідством встановлено, що колишні посадові особи вказаного держпідприємства за попередньою змовою зі службовими особами TOB Арт-майстер і TOB 3-Т розробили схему розкрадання державних коштів, яка полягала в заволодінні коштами, що приходили на рахунки ДП Інформаційний центр за користування послугами Державних і Єдиних реєстрів в період з 2000 по 2013 роки", - заявили в Мін'юсті.

На сьогодні ведеться кримінальне провадження за фактами розтрати майна ДП Інформаційний центр Мін'юсту і втручання в роботу комп'ютерних мереж.

(Докладніше про ситуацію з держреєстрами і ролі згаданих компаній читайте в матеріалі: Гра на роялті. Хто і навіщо поклав держреєстри)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини