Справа "Українського кіберальянсу". Фігуранти дали прес-конференцію

26.02.2020, 15:50
Справа
Фото: depositphotos.com

Український кіберальянс" повністю припиняє співпрацю з органами державної влади в Україні, поки з його учасників не будуть зняті підозри у зломі систем Одеського аеропорту і принесені вибачення.

Про це під час прес-конференції повідомили учасники "Українського кіберальянсу".

"Нас звинувачують як групу людей. Тобто ми сиділи всі за клавіатурою і писали повідомлення", - говорить кіберексперт Андрій Перевезій. Рівно за рік до цього, кіберексперт Олександр Галущенко знайшов уразливості Одеського аеропорту. Ці дані були передані СБУ.

Відзначається, що головна мета "Українського кіберальянсу" - допомога у розвитку кібербезпеки України. "Якщо нас у цьому (кібератаки - ред.) звинувачують, значить наша допомога не потрібна", - стверджує Перевезій.

Також експерти відзначили, що за всі роки своєї діяльності "їх ні разу не звинувачували в чомусь подібному".

Співробітники КОРДу (поліція особливого призначення - ред.) зламали двері, перерізали кабель інтернету і лякали сусідів, які поверталися ввечері з роботи, зазначає Перевезій. Він додав, що в постанові обшуку не було вказано ім'я слідчого. Якби ми вчора передали дані про кібервразливості в міжнародну організацію, Одеський аеропорт би закрили для міжнародних рейсів, стверджують учасники Альянсу.

Уже кілька років правоохоронні органи не мають права вилучати техніку - потрібно робити її копію. Слідчий спочатку повинен переконатися, що техніка має інформацію, яка стосується справи, а не просто забирати її, зазначив адвокат, який представляє інтереси Кіберальянсу, Андрій Левковець.

Відповідальність за кіберзагрозу перекладається на тих, хто хотів її попередити, вважає Левковець. Орієнтовну вартість вилученої техніки зараз оцінюють. Після отримання цієї цифри, будуть звертатися зі скаргою на повернення власності.

Якби у нас було законодавство, яке регулювало б об'єкти критичної інфраструктури, зокрема, аеропорти, то справа йшла б інакше, стверджують члени "Українського кіберальянсу".

"Тепер не буде публікацій, не буде нічних дзвінків, не буде допомоги з нашого боку органам державної влади, все зупинилося", - підсумував кіберексперт Олександр Галущенко.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса