RU

Справа Суркісів і ПриватБанку. Верховний суд призначив дату

07.02.2020, 12:23
Справа Суркісів і ПриватБанку. Верховний суд призначив дату - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Велика палата Верховного суду розгляне справу за позовом сім'ї Суркісів до Національного банку 16 березня. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

31 січня суд відклав розгляд справи на невизначений строк за клопотанням Кабінету міністрів про заміну відповідача.

В НБУ нагадують, що члени сім'ї Суркісів намагаються в суді довести, що не є пов'язаними з екс-власниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їхніх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації (процедура bail-in).

У Нацбанку пояснюють, що bail-in є стандартною міжнародною практикою, коли кошти власників і пов'язаних з ними осіб конвертуються в капітал банку. При входженні держави в капітал такого банку це робиться для того, щоб гроші платників податків не витрачалися на компенсацію грошей екс-власникам і пов'язаним з ними осіб.

"Під процедуру bail-in потрапили кошти пов'язаних осіб на загальну суму 29,4 млрд грн. Завдяки цьому вдалося зменшити фінансове навантаження на державу", - відзначають в НБУ.

В результаті, від цього судового процесу залежить відновлення процесу щодо оскарження націоналізації ПриватБанку, підкреслюють у Нацбанку.

Читайте також: Тонкий зв'язок. Позов до Порошенка може перешкодити Суркісам повернути мільярди ПриватБанку

  • Суди перших двох інстанцій у 2017 році скасували рішення НБУ про пов'язаність Суркісів. Згідно з цими рішеннями, ПриватБанк має виплатити родині Суркісів 1 млрд грн, $265 000 і 7800 євро їхніх заощаджень.
  • Якщо Суркіси виграють у Верховному суді, то це поставить під сумнів правомірність процедури націоналізації ПриватБанку, а також створить прецедент для інших пов'язаних осіб, які зможуть оскаржити рішення НБУ. Також після рішення в цій справі Шостий апеляційний суд повернеться до розгляду апеляції держави на рішення Окружного адмінсуду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку.
  • За даними ZN.UA, брати Суркіси подали до Лондонського суду позов проти Петра Порошенка на $140 млн. Він може вплинути на справу ПриватБанку, яка розглядається в Лондоні.
  • Мінфін передав ПриватБанк Кабміну у вересні 2019 року. Подробиці цього рішення читайте тут>>>

Читайте російською: Дело Суркисов и ПриватБанка. Верховный суд назначил дату

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини