RU

Справа проти Словаччини. Нафтогаз шукає юристів за 15 млн євро

04.11.2020, 13:46
Справа проти Словаччини. Нафтогаз шукає юристів за 15 млн євро - Фото
Глава Нафтогаз України Андрій Коболєв (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

НАК "Нафтогаз України" оголосив тендер на отримання юридичних послуг для дослідження можливості ініціювати арбітражне провадження проти Словацької Республіки. За ці послуги Нафтогаз заплатить 15 млн євро (501 млн грн), говориться на сторінці тендеру в системі ProZorro.

За 15 млн євро Нафтогаз хоче одержати 36 000 годин юридичних консультацій. Нафтогаз хоче встановити, чи можливо розпочати арбітражне провадження проти Словаччини, яка в 2017 році заарештувала газ компанії згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Юридичні послуги, пов'язані з дослідженням можливості ініціювання арбітражного провадження проти Словацької Республіки в зв'язку з діями останньої, пов'язаними з виконанням арбітражного рішення, прийнятого на користь компанії Italia Ukraina Gas Spa і виконання пов'язаних із цим дій в інтересах Нафтогаз України", – йдеться в описі тендера.

Торги повинні початися 5 січня 2021 року. Юридичні послуги Нафтогаз замовляє на умовах післяплати.

  • У 2012 році Стокгольмський арбітражний суд визнав, що Нафтогаз порушив зобов'язання за контрактом від 24 грудня 2003 року із трейдером Italia Ukraina Gas. Суд зобов'язав Нафтогаз поставити компанії 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 року. Нафтогаз також зобов'язали заплатити газотрейдеру штраф розміром $12,7 млн ​​за затримку постачання.
  • У 2017 році ZN.UA повідомив, що словацький суд заарештував постачання газу на адресу Нафтогазу України, виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу за позовом Italia Ukraina Gas. Вилучаючи газ, суд хотів стягнути гроші, які трейдеру мав виплатити Нафтогаз. У Нафтогазі рішення суду вважають корумпованим. Зараз, включаючи штрафи і пеню, Нафтогаз повинен виплатити італійській компанії $23 млн.
  • У 2019 Нафтогаз звернувся до президента Словаччини допомогти в боротьбі з корупцією в словацьких судах і не дати вивести з Нафтогазу мільйони доларів.
  • 15 квітня 2020 року в системі ProZorro з'явилася інформація, що Нафтогаз планує найняти юристів за 15 млн євро в справі проти Словаччини.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини