RU

Справа про дивіденди. Укрнафта виграла суд у Кабміну

26.03.2020, 13:58
Справа про дивіденди. Укрнафта виграла суд у Кабміну - Фото
Окружний адмінсуд (фото - facebook.com/OACK)

23 березня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов ПАТ "Укрнафта" до Кабінету міністрів і скасував постанову уряду, якою Укрнафта була зобов'язана сплатити до держбюджету 90% чистого прибутку у вигляді дивідендів за 2018 рік. Про це пише Finbalance з посиланням на постанову суду.

Суд зазначив, що, визначивши дивідендний норматив для Укрнафти на рівні 90% чистого прибутку, Кабмін залишив без уваги, що відповідно до фінансової звітності підприємства, його непокритий збиток (11,16 млрд грн) і податковий борг (9,14 млрд грн) за підсумками 2018-го перевищували задекларований чистий прибуток.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Також суд вирішив, що Кабмін "не дотримався принципу рівності господарських товариств перед законом", оскільки для деяких державних підприємств був встановлений нижчий норматив виплати дивідендів.

Читайте також: Мир за 30 млрд грн. Навіщо Нафтогаз хоче погасити борги Коломойського в Укрнафті. Розбір

51% акцій Укрнафти належить НАК "Нафтогаз України". Ще близько 42% акцій володіють афілійовані з Ігорем Коломойським офшори (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). З 2003 року Укрнафту контролює менеджмент групи Приват Коломойського.
  • Раніше суди призупинили дію урядової постанови про дивіденди щодо Укрнафти до вирішення спору по суті.
  • У квітні 2019 року Кабмін підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку держпідприємств до бюджету з 75% до 90%, якщо їхній прибуток перевищував 50 млн грн. Укрнафта і Нафтогаз оскаржили це рішення в суді.
  • Прибуток Укрнафти за 2018 рік склав 6,44 млрд грн.

Читайте російською: Дело о дивидендах. Укрнафта выиграла суд у Кабмина

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини