RU

Справа про дивіденди. Кабмін знову програв суд Укрнафті

01.07.2020, 18:38
Справа про дивіденди. Кабмін знову програв суд Укрнафті - Фото
Фото: pixabay.com

Шостий апеляційний адміністративний суд 24 червня не задовольнив апеляційну скаргу Кабінету міністрів і залишив без зміни рішення суду попередньої інстанції, що дозволило  Укрнафті не платити дивіденди державі. Про це пише  Finbalance.

23 березня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Укрнафти до Кабміну і скасував постанову уряду, якою компанію зобов'язували сплатити до держбюджету 90% чистого прибутку у вигляді дивідендів за 2018 рік.

Суд зазначив, що, визначивши "дивідендний" норматив для Укрнафти на рівні 90% чистого прибутку, Кабмін залишив без уваги, що відповідно до фінансової звітності підприємства, його непокритий збиток (11,16 млрд грн) і податковий борг (9,14 млрд грн) за підсумками 2018 року перевищували задекларований чистий прибуток (6,44 млрд грн).

Також суд вирішив, що уряд при прийнятті постанови №364 "не дотримався принципу рівності господарських товариств перед законом", оскільки для деяких державних підприємств було встановлено більш низький норматив виплати дивідендів. Однак, для більшості держкомпаній у грудні 2019-го такі преференції скасували, норматив 30% залишили для  Ощадбанку.

  • Раніше суди призупинили дію урядової постанови про дивіденди щодо Укрнафти до вирішення спору за суттю.
  • У квітні 2019 року Кабмін підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку держпідприємств до бюджету із 75% до 90%, якщо їх прибуток перевищував 50 млн грн. Укрнафта і Нафтогаз оскаржили це рішення в суді.

51% акцій Укрнафти належить  НАК "Нафтогаз України". Ще близько 42% акцій володіють афілійовані з Ігорем Коломойським офшори (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). Від 2003 року Укрнафту контролює менеджмент групи Приват Коломойського.

За підсумками I кварталу Укрнафта відзвітувала про збитки 852,6 млн грн (за аналогічний період минулого року прибуток склав 296 млн грн). Зокрема, чистий дохід компанії впав на третину - до 4,4 млрд грн (із 6,7 млрд грн за перші три місяці 2019 року).

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини