Справа ПриватБанку. Суд уперше визнав компанію пов'язаною особою

26.12.2019, 17:15
Справа ПриватБанку. Суд уперше визнав компанію пов'язаною особою - Фото
Окружний адмінсуд Києва (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Окружний адміністративний суд міста Києва 10 грудня визнав Самтек-Сервіс пов'язаною з ПриватБанком особою напередодні націоналізації.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор здобув першу перемогу в судових процесах щодо визначення пов'язаних осіб із ПриватБанком.

У Нацбанку нагадують, що 13 грудня 2016 року регулятор визначив компанію Самтек-Сервіс пов'язаною особою. В подальшому кошти, які перебували на рахунках, відкритих на ім'я Самтек-Сервіс, були обмінені Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на акції додаткової емісії та продані державі в процесі виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави.

Компанія Самтек-Сервіс оскаржила це рішення регулятора в Окружному адмінсуді Києва.

Однак суд відмовив у задоволенні позову. Суд обґрунтував рішення тим, що: 1) НБУ уповноважений приймати рішення щодо пов'язаності осіб та компаній з банком; 2) Самтек-Сервіс відповідно до частини першої статті 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність" є пов'язаною з ПриватБанком особою.

У Нацбанку сподіваються, що ця судова практика буде застосовуватися іншими судами при розгляді позовів щодо оскарження пов'язаності з ПриватБанком.

Регулятор відзначає, що сьогодні до НБУ подано понад 40 подібних позовів.

Читайте також: ПриватБанк готують до "банкрутства" через суди Коломойського. І це хороший сценарій

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю