Справа ПриватБанку. НБУ відсудив у Коломойського ще 100 млн грн

21.01.2020, 12:48
Справа ПриватБанку. НБУ відсудив у Коломойського ще 100 млн грн - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Суд постановив стягнути нерухомість Дніпрометалсервіс вартістю понад 100 млн грн на користь Нацбанку

Господарський суд Львівської області 16 січня у повному обсязі задовольнив позов Національного банку України про звернення стягнення на предмет іпотеки Дніпрометалсервіс у справі про рефінансування ПриватБанку.

Як повідомляє прес-служба НБУ, у вересні 2014 року компанія Дніпрометалсервіс (пов'язана з екс-власником ПриватБанку Ігорем Коломойським) надала Нацбанку в заставу нежитлове приміщення площею майже 20 000 кв. м і вартістю понад 100 млн грн як заставу по кредиту рефінансування, який надавався ПриватБанку до націоналізації.

Відзначається, що оскільки Дніпрометалсервіс не виконав взятих на себе зобов'язань майнового поручителя ПриватБанку, НБУ в травні 2018 року подав до суду з метою стягнення заставного майна.

16 січня суд задовольнив позов Нацбанку в повному обсязі.

Як повідомляють в НБУ, в цілому суди прийняли 24 рішення на користь Нацбанку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов'язаннями ПриватБанку на загальну суму 1,36 млн грн. 18 рішень вступили в законну силу, виконавчі документи по ним направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання.

  • У жовтні 2019 року в НБУ повідомили, що компанія Коломойського Арлан, яка була поручителем ПриватБанку по рефінансу, частково розрахувалася з Нацбанком.
  • У грудні 2019 року НБУ почав примусове стягнення 1,5 млрд грн з Жеваго. 1 жовтня суд задовольнив позов Нацбанку про стягнення з екс-власника банку Фінанси та Кредит 1, 539 млрд грн в рахунок погашення заборгованості банку за раніше наданими кредитами рефінансування.

 Читайте також: ПриватБанк готують до "банкрутства" через суди Коломойського. І це хороший сценарій

У 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов'язаних з ним 32 компаній - майнових поручителів. Мета позовів - забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Нацбанк надав ПриватБанку в 2008-2015 роках. В цілому позови спрямовані на погашення заборгованості по п'яти кредитним угодам. Сьогодні на різних стадіях судового процесу знаходиться ще понад 200 подібних справ не тільки по ПриватБанку, але і по банкам, які були визнані неплатоспроможними і не виконали своїх зобов'язань за кредитами рефінансування.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев