RU

Справа на 93 млн грн. НАБУ заявило про викриття схеми на Одеському припортовому

06.03.2020, 15:54
Справа на 93 млн грн. НАБУ заявило про викриття схеми на Одеському припортовому - Фото
ОПЗ
доповнено

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 5 березня, повідомили чотирьом особам про підозру в заподіянні 93,3 млн грн збитку АТ "Одеський припортовий завод".

Як повідомляє прес-служба НАБУ, двоє посадових осіб ОПЗ затримано, вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Місцезнаходження ще двох не встановлено. Крім того, проводиться слідство для встановлення інших учасників схеми.

Доповнено о 15:09. За інформацією колишнього народного депутата Сергія Лещенка, серед підозрюваних - Ольга Ткаченко. Раніше вона входила в правління ОПЗ і була помічницею народного депутата восьмого скликання від БПП Олександра Грановського.

Відзначається, що корупційна схема діяла в березні-грудні 2015 року. Розслідування НАБУ і САП почалося з жовтня 2016 року. В результаті встановлено організаторів схеми - це довірена особа народного депутата України VIII скликання; заступник директора ОПЗ; начальник відділу ОПЗ і власник компанії-нерезидента.

"Слідство встановило, що Ткаченко як довірена особа Грановського організувала схему, за якою Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива офшорній компанії Newscope Estates Limited за цінами нижче ринкових. Потім ця компанія перепродавали товар іноземним компаніям за реальними цінами", - написав він у Telegram.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Доповнено о 15:48. 6 березня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід заступнику директора ОПЗ у вигляді застави більше 1,51 млн грн. Крім того, підозрюваний зобов'язаний носити електронний браслет.

Одеський припортовий завод - публічне акціонерне товариство. 99,5% заводу належить державі й управляється Фондом державного майна. Завод спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, а також перевантаженні хімічної продукції, що надходить із країн СНД на експорт.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини