Справа на 6,5 млрд грн. Ще одна тютюнова компанія програла суд АМКУ

21.07.2020, 12:51
Справа на 6,5 млрд грн. Ще одна тютюнова компанія програла суд АМКУ - Фото
Фото - Imperial Tobacco

20 липня Господарський суд Києва відхилив претензії компаній Імперіал Тобакко Юкрейн і Імперіал Тобакко Продакшн Україна до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Компанії намагалися оскаржити штраф на 460 млн грн за антиконкурентні дії на тютюновому ринку.

Як повідомили LIGA.net  в прес-службі компанії, АМКУ сам надав численні дозволи на концентрацію і власноруч створив ситуацію на ринку дистрибуції сигарет, навколо якої ведуться судові розгляди.

"У пошуках захисту від неправомірних і необґрунтованих рішень державного регулятора ми звернулися до суду, сподіваючись що наше право на справедливий судовий розгляд незалежним і безстороннім судом буде реалізовано. Тому рішення суду першої інстанції на користь АМКУ є великим розчаруванням для нас і всіх міжнародних інвесторів в Україні", - сказав Ростислав Чернак, генеральний директор Імперіал Тобакко Юкрейн.

У той же час Галина Воробйова, голова правління виробничого підрозділу компанії, заявила, що Імперіал Тобакко Продакшн Україна не підтримує ніяких юридичних або торгових відносин з дистриб'юторами, торговими мережами та іншими суб'єктами ринку збуту тютюнової продукції в Україні.

"Чому виробниче підприємство отримало звинувачення і штраф за діяльність, яка не є частиною його роботи, до сих пір залишається за межами нашого розуміння і загальної логіки", - зазначила вона.

Компанія вважає таке рішення необґрунтованим, незаконним і політично мотивованим і буде оскаржувати його в апеляційному суді. На додаток до апеляції компанії вивчають процедуру розгляду питання про захист своїх інвестицій в Україну в Міжнародному інвестиційному арбітражі на основі Угоди між Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії з Україною про сприяння та взаємний захист інвестицій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

  • 16 липня АМКУ виграв суд у компанії БАТ-Прилуки в справі про багатомільйонний штраф. Рішень в суперечках з іншими фігурантами справи - компаніями Тедіс Україна, Філіп Морріс Україна і JTI Україна поки немає.
  • У жовтні 2019-го АМКУ наклав штраф в розмірі 6,5 млрд грн на "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників сигарет за змову, в результаті якої Тедіс монополізував ринок дистрибуції тютюнових виробів.
  • Виробники сигарет Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл, Імперіал Тобакко Продакшн і Бритіш Американ Тобакко (Прилуки) заявляли раніше про намір оскаржити штраф в суді.
  • Тедіс Україна раніше  заявив про спроби блокування рахунків в рамках примусового стягнення штрафу, згідно з рішенням АМКУ.

Читайте також: Зе чистки. Чому пішли глави АМКУ, Держлісу і Укртрансбезпеки. Три історії

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского