RU

Справа на 4,5 млрд грн. Суд заборонив Миколі Лагуну виїзд за кордон

14.12.2020, 10:27
Справа на 4,5 млрд грн. Суд заборонив Миколі Лагуну виїзд за кордон - Фото
Микола Лагун (фото: пресслужба Дельта Банку)

Київський апеляційний суд задовольнив клопотання державного виконавця та обмежив колишньому акціонеру  Дельта Банку Миколі Лагуну виїзд за межі України (без вилучення паспорта) на термін до погашення боргу перед Ощадбанком на 948 млн грн, $111,8 млн, 12,4 млн євро,  пише Finbalance.

Раніше Верховний Суд виніс рішення про стягнення цієї заборгованості з Лагуна як поручителя Дельта Банку перед Ощадбанком за договорами про коррахунок.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з судовими матеріалами, держвиконавець відзначав, що боржник "ухиляється від виконання судового рішення, а також вчиняє дії, що ускладнюють і роблять неможливим його виконання".

Ощадбанк відзначав, що за боржником зареєстровано нерухоме майно, що належить йому на праві власності, але все це майно знаходиться в іпотеці НБУ, Укрексімбанку, Укрсоцбанку.

У 2019 Печерський райсуд Києва на вимогу Ощадбанку накладав арешт на автомобіль Porsche (2004 року випуску), який Лагун продав для третьої особи.

У березні цього року Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов Лагуна до Ощадбанку про визнання недійсним договору поруки за борговими зобов'язаннями Дельта Банку перед Ощадбанком.

Свій позов Лагун обгрунтовував тим, що договір поруки був укладений "під впливом тяжкої для нього обставини і вкрай на невигідних умовах".

  • У 2015 році найбільшими акціонерами Дельта Банку були  Микола Лагун (70,61% акцій) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,39%).
  • У жовтні 2015 року у Дельта Банку відкликали банківську ліцензію та почали процедуру ліквідації, а в квітні 2016 року Фонд гарантування вкладів оголосив про безпосередній продаж майна банку. За даними ФГВФО, за 2012-2013 роки з банку вивели близько 4,5 млрд грн.
  • 18 липня 2019 року Фонд гарантування вкладів подав позов проти Лагуна, його майно було заарештовано.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини