RU

Справа на 4,5 млрд грн. Суд дозволив Миколі Лагуну виїзд за кордон

01.03.2021, 15:49
Справа на 4,5 млрд грн. Суд дозволив Миколі Лагуну виїзд за кордон - Фото
Микола Лагун (фото: пресслужба Дельта Банку)

Печерський районний суд Києва 11 лютого дозволив колишньому акціонеру Дельта Банку Миколі Лагуну виїзд за межі України. Про це пише Finbalance.

Заборону було накладено 2 грудня 2020 року постановою Київського апеляційного суду, і вона могла бути скасована тільки погашенням боргу перед державним Ощадбанком на суму 948 млн грн, $111,8 млн і 12,45 млн євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес-новини

Йдеться про виконання рішення Верховного Суду від 11 жовтня 2017 року про стягнення цієї заборгованості на загальну суму близько 4,5 млрд грн з Миколи Лагуна як поручителя Дельта Банку перед Ощадбанком за договорами про кореспондентський рахунок.

Печерський районний суд погодився з аргументом, що оскільки заявник надав докази, що на все його майно накладено арешт в межах виконавчих проваджень, "то він не має об'єктивної можливості його реалізувати, а кошти направити на погашення заборгованості, а отже, немає факту ухилення від виконання своїх зобов'язань".

Крім того, суд зазначив, що Лагун є стороною або свідком у судових спорах за кордоном, які розглядає Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних суперечок проти Республіки Білорусь і Англійський суд.

Тому суд прийшов до висновку, що ексвласник Дельта Банку потребує правової допомоги від іноземних адвокатів і проведенні зустрічей з ними за межами України.

З огляду на це, Печерський райсуд вирішив, що відсутні "достатні підстави вважати, що Лагун ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього відповідним судовим рішенням, і має намір виїжджати за межі України з метою невиконання цього рішення".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини