RU

Справа на 1 млрд грн. Нафтогаз виграв апеляцію у компанії Фірташа

07.05.2021, 12:53
Справа на 1 млрд грн. Нафтогаз виграв апеляцію у компанії Фірташа - Фото
Дмитро Фірташ (Фото: пресслужба Фірташа)

Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу НАК "Нафтогаз Україна" і скасував позов ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут", згідно з яким Нафтогаз повинен був виплатити 1 млрд грн. Про це пише finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, Дніпропетровськгаз збут відзначав, що з липня 2015 по січень 2019 року придбав у Нафтогазу природний газ для потреб побутових споживачів на 18,5 млрд грн, в т.ч. для потреб населення без лічильників газу – на 2,7 млрд грн. Спір виник через зміну Кабміном норм споживання газу для населення в разі відсутності газових лічильників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У Дніпропетровськгаз збут заявили, що у них з'явилася переплата, і компанія намагалася відсудити її у Нафтогазу. Північний апеляційний госпсуд вказав, що позивач просить стягнути кошти, які були ним сплачені в період з липня 2015 по січень 2019 року, тоді як згадана постанова була прийнята в лютому 2019 року і набула чинності в березні 2019 року – тобто вже після скоєння спірної оплати позивачем.

Дніпропетровськгаз (попередня назва Дніпропетровськгаз збут) входить до групи Регіональна газова компанія, пов'язаної з  Дмитром Фірташем, уточнює finbalance.

У виданні додають, що в березні Північний апеляційних госпсуд відкрив апеляційне провадження щодо оскарження Нафтогазом рішення госпсуду Києва, в якому було частково задоволено позов Дніпропетровськгаз збуту про стягнення з Нафтогазу 1 млрд грн.

Свої позовні вимоги Дніпропетровськгаз збут аргументував відмовою Нафтогазу визнавати переплати монополісту з боку компанії.

За даними Нафтогазу, загальний борг його контрагентів за поставлений газ складає близько 90 млрд грн, включаючи 23,6 млрд грн боргу регіональних газопостачальних компаній.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини