RU

Справа глави Укравтодору. Новаку вручили українську підозру

21.07.2020, 18:19
Справа глави Укравтодору. Новаку вручили українську підозру - Фото
Славомір Новак (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Центральне антикорупційне бюро (Польща) за дорученням НАБУ і САП у рамках спільної слідчої групи 21 липня повідомили колишньому в.о. глави Укравтодору Славоміру Новаку про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди службовою особою). Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

НАБУ і САП заявляють, що зафіксували три епізоди, які можуть свідчити про можливе отримання колишнім керівником Укравтодору неправомірної вигоди.

Усі ці випадки пов'язані з прийняттям рішень про використання коштів, наданих міжнародними фінансовими організаціями у вигляді кредитів на ремонт українських доріг. Загальна сума кредитних коштів, які злочинна група використовувала як привід для отримання неправомірної вигоди від компаній у сфері дорожнього господарства, перевищує 270 млн євро.

В одному з епізодів йшлося про сплату 10% "консультаційних послуг", що становило більше 180 000 євро. В іншому - компанія-переможець тендеру Укравтодору повинна була заплатити внесок до спеціально створеного спільного підприємства в Польщі, еквівалент якого складав на момент скоєння злочину більше 3,5 млн грн.

Ще в одному з випадків йшлося про викуп іншої спеціально створеної компанії зі статутним капіталом у 15 000 євро за 300 000-350 000 євро. В обмін на це екс-глава Укравтодору обіцяв "не помітити" порушень термінів виконання контрактів однією з компаній-підрядників Укравтодору і не вимагати від неї сплати штрафних санкцій, заявляють слідчі.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Як наголошується в повідомленні НАБУ, особливістю зазначених злочинів було те, що вони починалися в Україні, а завершувалися в Польщі.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ проводять від вересня 2019 року. Після того, як з'ясувалося, що наведені факти також розслідує Центральне антикорупційне бюро Польщі, в листопаді 2019 року було створено спільну слідчу групу, до складу якої від України увійшли детективи НАБУ і прокурори САП, від Польщі - працівники Центрального антикорупційного бюро та Окружної прокуратури міста Варшава. Координація дій обох сторін відбувалася за участю Євроюсту, відзначили в НАБУ.

Повідомлення про підозру в рамках роботи спільної слідчої групи вручено п'яти особам: в.о. глави Укравтодору, двом громадянам Польщі, іноземному громадянину (представнику однієї з компаній-учасниць тендерів Укравтодору); колишній радниці в.о. глави Укравтодору (громадянці України).

У НАБУ заявляють, що слідство встановлює інших осіб, можливих учасників злочинної групи.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини