RU

Справа "1+1". Суркіс подав позов проти Порошенка і Гонтаревої

18.02.2020, 11:58
Справа
Ігор Суркіс (Фото: LIGA.net)

Позов проти Петра Порошенка до лондонського суду подав тільки один із братів Суркісів - Ігор, а також шість пов'язаних із ним компаній, а співвідповідачем за позовом є екс-голова Національного банку (НБУ) Валерія Гонтарева. Про це пише "НВ Бізнес".

За даними видання, позов був поданий не до Лондонського міжнародного арбітражу, а до Високого суду Лондона (де розглядається справа ПриватБанку) 17 грудня 2019-го.

Різниця в тому, що для арбітражу потрібне так зване "арбітражне застереження", яка може бути тільки в контракті. "Якби був арбітраж - значить була обмовка, і значить 100% був контракт. А так як пішли до Високого суду - не ясно був договір, чи ні", - пояснив виданню співрозмовник, знайомий із практикою судів у британській юрисдикції.

Договір міг бути усним або іншим чином неформальним, і ще доведеться доводити його існування. Сам Порошенко запевняє, що ніякого контракту ніколи не існувало.

Також видання зазначає, що Гонтарева може бути згадана в позові з метою спрощення доступу до англійського суду, оскільки наявність співвідповідача, який проживає в Британії, збільшує шанси відкриття справи. Сама екс-голова НБУ в коментарі виданню сказала, що не бачила тексту позову і дивується, до чого вона там.

Позов Суркіса-молодшого підтримали шість компаній: Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Читайте також: Тонкий зв'язок. Позов до Порошенка може перешкодити Суркісам повернути мільярди ПриватБанку

Читайте російською: Дело "1+1". Суркис подал иск против Порошенко и Гонтаревой - НВ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини