RU

Спірний газ. Нафтогаз позичить Укрнафті 2,5 млрд грн на податки

17.02.2020, 16:58
Спірний газ. Нафтогаз позичить Укрнафті 2,5 млрд грн на податки - Фото
Ігор Коломойський (скріншот відео/Bihus.info)

НАК "Нафтогаз України" надасть ПАТ "Укрнафта" безвідсоткову позику в розмірі 2,5 млрд грн для погашення податкових зобов'язань у рамках врегулювання питання спірного газу. Про це йдеться в рішенні наглядової ради Укрнафти, опублікованому на її сайті.

Рішення було прийняте на позачерговому засіданні наглядової ради 14 лютого вісьмома голосами з дев'яти присутніх. Не голосував за нього голова наглядової ради - виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Позика надається для сплати Укрнафтою ПДВ, який виникає в рамках укладеного 31 січня договору між Укрнафтою і Нафтогазом про купівлю останнім 2 млрд кубометрів спірного газу, що знаходиться в сховищах Укртрансгазу.

Укрнафта повинна повернути 2,5 млрд грн Нафтогазу до 1 квітня 2020-го. Якщо цього не відбудеться, Нафтогаз отримає газ Укрнафти в сховищах Укртрансгазу на цю суму.

Читайте також: Мир за 30 млрд грн. Навіщо Нафтогаз хоче погасити борги Коломойського в Укрнафті. Розбір

  • 3 лютого Вітренко повідомив, що Нафтогаз і Укрнафта затвердили мирову угоду щодо спірного газу. Згідно з ним, Нафтогаз повинен виплатити Укрнафті майже 30 млрд грн, викупивши у неї спірні 2 млрд кубометрів газу, використані в 2006-2012 роках на потреби населення, і ще додатково - 2 млрд кубів газу майбутнього видобутку.
  • 51% акцій Укрнафти належить НАК Нафтогаз України. Ще близько 42% акцій володіють афілійовані з Ігорем Коломойським офшори (по 13,6% - компанії Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - інші акціонери). З 2003 року Укрнафту контролює менеджмент групи Приват.
Спірні обсяги газу - це газ, який Укрнафта протягом 2006-2012 років добувала і передавала до газотранспортної системи - Укртрансгазу. Нафтогаз використовував цей газ для потреб населення і вважав, що повинен заплатити Укрнафті за нього за ціною як для населення. Укрнафта наполягала на ринковій ціні. Компанії судилися протягом шести років, але в 2014 році Верховний суд став на сторону Укрнафти і прийняв остаточне рішення про те, що за Укрнафтою повинні бути визнані спірні обсяги газу, видобуті в 2006 році. Щодо пізніших періодів Укрнафта отримала проміжні перемоги, але остаточного рішення немає.

Читайте російською: Спорный газ. Нафтогаз одолжит Укрнафте 2,5 млрд грн на налоги

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини