RU

Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування внесків

14.10.2011, 16:30
Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування внесків - Фото
ce594ba8e9d0fadb83b836b44200295b.jpg

Співробітники двох банків привласнили 444 млн.грн. Фонду гарантування внесків

Головним слідчим управлінням СБУ порушено кримінальну справу за фактом привласнення коштів Державної організації "Фонд гарантування внесків фізичних осіб" в сумі 444 млн. 190 тис.грн., вчиненого співробітниками ВАТ КБ "Національний стандарт" і АКБ "Європейський".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі СБУ, в ході досудового слідства встановлено, що в 2009-2010 роках співробітники комерційних банків, використовуючи своє службове положення, за день до відкликання банківських ліцензій відкрили 1339 поточних рахунків. При цьому частина громадян, переважно жителів Черкаської і Донецької областей, були на орендованому транспорті доставлені в банківські установи, де, за матеріальну винагороду від 40 до 100 грн., склали необхідні для відкриття банківських рахунків документи. Інші громадяни, також за матеріальну винагороду, надали нотаріально завірену довіреність особам, які мали безпосереднє відношення до ВАТ КБ "Національний стандарт" і АКБ "Європейський", на підставі яких останніми і були відкриті відповідні банківські рахунки.

Співробітники цих банків, використовуючи рахунки підконтрольних підприємств, здійснили перерахування "віртуальних" грошей на щойно відкриті рахунки. Надалі це дало підстави для отримання реальних грошових коштів з Фонду гарантування внесків фізичних осіб. Безпосередньо самі грошові кошти були отримані готівкою трьома особами, двоє з яких одночасно працювали як в ВАТ КБ "Національний стандарт", так і в АКБ "Європейський". Стосовно одного зі співучасників злочинної схеми, колишньої радниці голови правління ВАТ КБ "Національний стандарт", 7 жовтня цього року Шевченківським районним судом м. Києва обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їй висунуто обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Троє інших фігурантів справи перебувають на підписці про невиїзд. Слідство у справі триває.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини