RU

СП: "Нафтогазові" необхідно 9 млрд.грн. на компенсацію

30.01.2009, 14:59

В Секретаріаті Президента України вважають, що НАК "Нафтогаз України" необхідно буде 9 млрд. грн. для компенсації різниці між ціною на російський газ і ціною, за якою він продаватиме газ населенню. Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний.

Як передає УНІАН, Р.Бессмертний сказав, що сьогодні ніхто не дав відповідь, з яких ресурсів компенсуватимуться додаткові витрати з центрального і місцевого бюджетів, також невідомо, чим буде розраховуватися "Нафтогаз" за цю різницю.

Нагадаємо, 29 січня Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) затвердила граничну ціну на природний газ для промислових споживачів, а також інших суб'єктів господарювання на 2009 рік на рівні 2020,25 грн. за тисячу кубометрів. Водночас, НКРЕ не збирається переглядати роздрібні ціни на природний газ для населення, а також для підприємств теплокомуненерго.

Перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак висловив переконання, що за умови дії затверджених НКРЕ цін на газ, збитки НАК "Нафтогаз України" в 2009 році можуть перевищити 14 млрд. грн. Причому 12 млрд. з цієї суми складатимуть втрати від реалізації газу в системі теплокомуненерго, близько 2,5 млрд. - промислових підприємств.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини