RU

Соцвнесок для єдинщиків буде визначатися величиною бізнесу

18.11.2011, 09:46
Соцвнесок для єдинщиків буде визначатися величиною бізнесу - Фото
22e2a12d6f5dd406fd821117d80962ca.jpg
Пільгу зі сплати єдиного внеску до соціальних фондів отримають лише обрані платники єдиного податку. Міністерство соціальної політики запропонувало удвічі скоротити ставку внеску для єдинщиків з річним обігом в 1 млн. і 3 млн.грн. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Единщиков взяли оборотом".

Як стало відомо виданню, в Мінсоцполітики розробили зміни до закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", згідно з яким наступного року буде запроваджено пільгове оподаткування фонду оплати праці у малому бізнесі. Для частини підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, ставка єдиного внеску в соціальні фонди (ОСВ) буде знижена вдвічі. Бізнес з річним доходом в 1 млн. і 3 млн.грн. (II і III категорії платників) буде вносити половину мінімальної ставки ЄСВ - 16,6%. Підприємці, чий валовий дохід на рік становить 150 тис.грн. та 5 млн.грн., залишаться на нинішній ставці - 33,2% від мінімальної зарплати (з 1 грудня підвищується до 1004 грн.). Різниця між пільговою і базовою ставками становить близько 150 грн. і буде рости разом з мінімальною заробітною платою.

Підприємці наполягали на зниженні ставки ЄСВ для всіх єдинщиків до 20%. Але в уряді раніше говорили, що в держбюджеті на 2012 рік немає коштів на покриття дефіциту соціальних фондів, зазначає видання. Тільки втрати Пенсійного фонду місяць тому оцінювалися в 2,5 млрд.грн. Вчора в Мінсоцполітики заявили, що мають намір обговорити законопроект із соціальними партнерами, але часткове зниження ставки не призведе до втрат бюджету Пенсійного фонду.

Будь-яке зменшення ставки вимагає пошуку можливостей для покриття дефіциту. "Але, мабуть, в міністерстві розраховують на збільшення кількості платників, - припускає заступник керівника управління з питань соціального діалогу та соціального страхування Федерації профспілок Олександр Леонов. - Тим часом, як ми пам'ятаємо з практики, зниження ставки податку на доходи фізосіб до 13% до особливого зростання платежів не призвело".
У Раді підприємців при Кабміні виступають проти принципу вибірковості при сплаті соцвнеску. "Якщо знижувати, то для всіх. Сподіваюся, наступного тижня збереться робоча група, і ми почуємо аргументи Мінсоцполітики", - заявив керівник секретаріату Ради підприємців Андрій Забловський. У федераціях профспілок та роботодавців взагалі вважають недоцільним знижувати ставку для єдинщиків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини