RU

Соціальні обіцянки Януковича оплатить вся країна, - ЗМІ

06.04.2012, 09:16
Соціальні обіцянки Януковича оплатить вся країна, - ЗМІ - Фото
Юрій Колобов готується виконувати соціальні ініціативи президента
Підприємцям та населенню варто підготуватися до підвищення податків, оскільки без посилення фіскального преса, як виявилося, неможливо виконати соціальні ініціативи президента. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Наказано вичавити".

У розпорядженні видання опинився пакет законопроектів Мінфіну, який повинен дозволити додатково зібрати податків на 7,4 млрд.грн. Серед іншого планується підвищити акцизи на алкоголь, ренту за видобуток корисних копалин і імпортні мита на 1,9 тис. видів продукції. Неминуче подорожчання товарів торкнеться і одержувачів соціальних виплат.

Крім податку на розкіш, введення якого має забезпечити надходження 900 млн.грн. на рік, запропонований ще ряд змін до Податкового кодексу, що дозволяє збільшити доходи бюджету на 3,8 млрд.грн.

Зростання надходжень очікується за рахунок збільшення акцизів на алкоголь на 10-11,2%. Найсуттєвіше підвищиться акциз на спирт - з 45,87 до 51,01 грн. за літр 100-процентного спирту. Через це вартість півлітрової пляшки горілки в роздробі збільшиться на 2 грн., а 1 л вина, крім натурального, - на 30 коп.

Крім того, Мінфін запропонував на 380% збільшити ставку рентної плати за видобуток природного газу - до 949,93 грн. за тисячу кубометрів, а газу, що залягає на глибині понад 5 км, - до 475,4 грн. за тисячу кубометрів.

Очікується й підвищення ставки збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію з 3% до 4%. Це дозволить отримати додатково 600-650 млн. грн., які будуть закладені ДП Енергоринок в ціну електроенергії.

Третій законопроект Мінфіну стосується перегляду ставок митних зборів на імпортні товари. Чиновники виявили 2558 ставок, рівень яких нижче, ніж зобов'язання України перед СОТ. Ці ставки складають 24% загального обсягу пільгових ставок митного тарифу (10 721 шт.).

Подальший аналіз імпорту показав, що додатковий ресурс - 2,7 млрд.грн. - можна отримати тільки при підвищенні 1897 ставок (18%). 84% від цієї суми чиновники очікують по 13 групах товарів: це, зокрема, пластмаси, полімери (додатково 490 млн.грн.), ммашини, обладнання (410,7 млн.грн.), залізничні локомотиви (149,4 млн. грн.), продукти переробки овочів, фруктів, горіхів (69,2 млн.грн.), суду (57,4 млн.грн.). "Мінекономрозвитку якось відсторонилася від цього законопроекту і перекинуло його на Мінфін, а міністр фінансів Юрій Колобов взяв його", - говорить джерело в Кабміні. За його оцінками, податкове навантаження на імпорт зросте на 25,7%.

З проекту поправок до Митного тарифу випливає, що більшість товарних позицій, на які підвищуються ставки мит, є сировиною для українських підприємств, зокрема полімери, органічні хімічні сполуки, фосфати, каучук, гума, запчастини для автомобілів. Це спровокує зростання цін на кінцеву продукцію, у тому числі й для населення. Хоча варто визнати, що зростання митних ставок не торкнеться готової споживчої продукції - від фруктів до побутової техніки, за винятком океанічної риби, ставки на яку будуть підвищені з 0-10% до 5-20%, відзначає видання.

Джерела в уряді стверджують, що вчора прем'єр-міністр Микола Азаров планував обговорити пакет цих законопроектів з профільними міністрами, але зустріч не відбулася. Зараз ці документи знаходяться на узгодженні в зацікавлених міністерствах.

Але навіть цих коштів буде недостатньо - раніше в Мінекономіки оцінювали, що митники і податківці повинні додатково зібрати по 7,5 млрд.грн. і 2,5 млрд.грн. відповідно. Але потрібна ще й додаткова приватизація держкомпаній на 6,5 млрд.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини