Сотні тисяч безробітних. Як сфера послуг і малий бізнес переживають карантин

08.04.2020, 18:18
Сотні тисяч безробітних. Як сфера послуг і малий бізнес переживають карантин - Фото
Заклади громадського харчування масово закриваються

За даними Опендатабот, продажі кафе і ресторанів з 23 до 29 березня впали на 73%, без роботи залишилося понад 160 000 осіб

Через карантинні заходи в п'ять разів зменшилася виручка кафе і ресторанів, у три рази впала вартість добової оренди нерухомості і кількість замовлень таксі. Про це свідчить аналіз відкритих даних Опендатабот - сервіс опублікував інформацію про те, як три тижні карантину позначилися на діяльності українських підприємців і малого бізнесу зі сфери послуг.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Більшість закладів громадського харчування не змогли швидко перебудуватися на доставку й організувати продаж їжі на винос. Компанія з автоматизації ресторанів Poster повідомила, що 63% всіх її клієнтів після двох тижнів карантину припинили роботу в Україні. Це 2500 українських закладів.

З огляду на те, що в Україні функціонує приблизно 50 000 закладів громадського харчування, в Опендатабот вважають, що в країні зараз не працює десь 30 000 закладів.

Продажі кафе і ресторанів з 23 до 29 березня включно впали в середньому на 73% в порівнянні з аналогічним періодом до карантину. Знизилися вони не тільки в столиці (на 78%), а й у Львові - на 78%, у Харкові - на 73%, у Дніпрі - на 65%, в Одесі - на 60%.

Без роботи залишилося понад 160 000 осіб, раніше задіяних в ресторанному бізнесі. Тільки у клієнтів Poster зараз не працює 13000 співробітників.

Сервіс подобової оренди житла Dobovo повідомив, що ціни на оренду нерухомості впали приблизно в три рази. Більшість номерного фонду, який раніше здавали подобово, власники були змушені здати в довгострокову оренду за нижчими цінами, розповів Володимир Безлюдний, співвласник компанії Partner Guest House.

У службі таксі Bond, яка працює в Києві та Одесі, кількість замовлень впала майже втричі. А через велику кількість вільних машин вартість замовлення зменшилася на 10%. Про це повідомив засновник компанії Петро Обухов.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Спільнота українських підприємців разом з Ukrainian Marketing Group провели опитування українського бізнесу. За їхніми даними, 29% українських компаній призупинили свою діяльність на період карантину, 6% повністю закрили свій бізнес.
  • Третина власників бізнесу (переважно мікро-) заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% співробітників. Власники малого і середнього бізнесу розповіли про зменшення доходів на 25-50% і звільнили від 10 до 25% працівників. Залишилися зовсім без доходів розважальний і транспортний бізнес.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы