RU

СОТ стурбована ситуацією з митом в Україні

15.07.2008, 16:09

Керівництво світової організації торгівлі стурбоване тим, що Україна досі всупереч міжнародним документам не прийняла зміни до Закону про єдиний митний тариф, однак поки що не має наміру застосовувати жодних санкцій . Про це сьогодні на прес-конференції повідомив журналістам заступник Міністра економіки України Валерій П'ятницький.

Як повідомляє УНІАН, В.П'ятницький зауважив, що від керівництва СОТ надійшло кілька листів, в яких висловлювалася стурбованість з приводу неприйняття цього Закону. "Однак це не означає, що будуть застосовуватися якісь санкції", - додав він.

Заступник Міністра повідомив, що на сьогодні застосовуються тимчасові встановлені урядом митні збори, які не перевищують розмірів, визначених міжнародною угодою про вступ України до СОТ. Зокрема, це 10-відсоткове мито на автомобілі.

Також В. П'ятницький зазначив, що Закон про єдиний митний тариф є, мабуть, єдиним з не прийнятих українським парламентом документів згідно з міжнародною угодою про вступ до СОТ, який непокоїть СОТ. Прийняття ж інших документів, зокрема, щодо ветеринарної медицини та якості продукції, на його переконання, важливіше для України, ніж для СОТ.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко повернув для повторного розгляду ВРУ законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" (стосовно приведення ставок ввізного мита у відповідність з рівнем, визначеним графіком тарифних зобов'язань України зі вступу до СОТ на 2008 рік)" "у зв'язку з грубим порушенням міжнародних домовленостей України, які містять його положення".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини