RU

СОТ: Дональд Трамп порушив торговельні правила в "тарифній війні" проти Китаю

16.09.2020, 12:29
СОТ: Дональд Трамп порушив торговельні правила в
Дональд Трамп (Фото: EPA)

США порушили правила світової торгівлі, ввівши багатомільярдні тарифи у торговій війни президента США Дональда Трампа з Китаєм. Таке рішення прийняла комісія Світової організації торгівлі (СОТ). Ця постанова викликала гнів Вашингтона, повідомляє Reuters.

Адміністрація Трампа стверджує, що тарифи, введені два роки тому на китайські товари на суму понад $200 млрд, були виправдані тим, що Китай крав інтелектуальну власність і примушував американські компанії до передачі технологій як умови доступу на китайські ринки.

Комісія СОТ постановила, що американські мита порушують правила торгівлі, оскільки застосовуються тільки проти Китаю і перевищують максимальні ставки, узгоджені з США. На той момент Вашингтон не обґрунтував адекватним чином, чому його заходи є виправданим винятком, ухвалила комісія.

  • 15 січня президент США Дональд Трамп і віцепрем'єр Державної ради Китаю Лю Хе підписали часткову торговельну угоду, яка повинна була знизити напруженість в китайсько-американській торговельній війні. У лютому 2020 року влада Китаю вирішила в два рази знизити мита на деякі імпортовані зі США товари на загальну суму $75 млрд.
  • 19 серпня 2020 року Трамп відмовився від проведення переговорів з китайською стороною, звинувативши КНР в поширенні світом вірусу COVID-19.


Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини