RU

Соколовський вважає, що Україні доведеться "йти на поклін до Росії"

20.05.2009, 16:47

Уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що Україні доведеться "йти на поклін до Росії", щоб виконати свої зобов'язання перед ЄС.

В інтерв'ю газеті "Сейчас" Б.Соколовський пояснив, що дії Кабінету Міністрів із використання транзитних платежів в майбутній період для розрахунків за російський газ суперечать Брюссельським домовленостям України і Європейській комісії.

Де-факто, відзначає Б.Соколовський, транзитна система не отримує тих коштів, які необхідні для її нормального утримання, тим більше модернізації.

У цьому випадку, за словами Б.Соколовського, вже від волі Росії буде залежати, чи виконає Україна директиву ЄС N55 чи ні. "Я не бачу в цьому якогось злого наміру з боку Росії, але доведеться йти на поклін і питати їх", - заявив він.

При цьому Б.Соколовський відзначив, що про жодні особливі умови участі Росії в проекті модернізації української ГТС не йдеться.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі (Бельгія) було підписано Декларацію із модернізації української газотранспортної системи. Підписи під документом з української сторони поставила Прем'єр-міністр Ю.Тимошенко, з боку Європейської комісії -єврокомісар з питань зовнішньої політики і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер і європейський комісар з енергетики Андріс Пієбалгс, з боку Європейського інвестиційного банку - президент Філіп Майстадт, з боку Європейського банку реконструкції і розвитку - перший віце-президент Валер Фріман, з боку Світового банку - Мартін Райзер.

Повний текст інтерв'ю Б.Соколовського читайте тут>>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини