RU

Соколовський: "Нафтогаз" платив "Газпрому" позиченими грішми

11.01.2010, 14:43

З $6 млрд., які у 2009 році були використані НАК "Нафтогаз України" для розрахунків з Росією за поставлений газ, $3 млрд. були позичені. Про це заявив журналістам на прес-конференції уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Б.Соколовський зазначив: "Залучені кошти для розрахунків за газ у 2009 році становили понад $3 млрд., тобто, з усіх грошей, а це $6 млрд., які були заплачені за постачання російського природного газу, більше половини було куплено за позичені гроші".

За словами Б.Соколовського, позики бралися прямо або непрямо з коштів Міжнародного валютного фонду, з внутрішніх українських банків, притягувалися кошти золотовалютних резервів. "Зовнішні джерела кредитування вичерпані, внутрішній український ринок залишився нереформованим. У зв'язку з цим у нас великий розрив між коштами, які вдається зібрати на українському ринку, їх дуже мало навіть щоб наполовину розрахуватися із зовнішніми боргами", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Ющенко заявив, що якщо Україна і надалі платитиме за газ з національних валютних резервів, то через півроку її можна буде оголошувати банкротом.

Богдан Соколовський: біографія та добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини