RU

Сьогодні Верховна Рада займеться долею ГТС

16.03.2012, 09:39
Сьогодні Верховна Рада займеться долею ГТС - Фото
Фото: ЕРА
У вівторок, 13 березня, як тільки спікер парламенту Володимир Литвин оголосив розгляд "нафтогазового законопроекту", опозиціонери оточили президію й трибуну Верховної Ради. Щоб зняти напругу, Литвин запропонував перенести це питання на 16 березня й попередньо заслухати профільного міністра Юрія Бойка. В результаті таке рішення підтримали 373 картки народних депутатів.

Перед голосуванням лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що проект закону щодо реформування нафтогазового комплексу - не принциповий, і його можна прийняти пізніше. Уточнюючи на прохання журналістів, чому це не принципове питання, адже йдеться про можливість приватизації української ГТС, Єфремов зазначив, що Україна підписала Європейську енергетичну хартію, відповідно до якої взяла на себе зобов'язання розділити сфери транспортування, видобування та продажу газу.

"Це зафіксовано як одну з вимог у всіх наших європейських документах. Якщо представники опозиції проти того, щоб ми виконували документи, які ми підписуємо з колегами з Європейського Союзу, нехай вони відкрито скажуть, що ми проти того, щоб Україна займалася імплементацією свого законодавства, виходячи з тих документів, які ми підписуємо з Європейським Союзом. Ми ж послідовні у своїх діях. Якщо ми говоримо, що ми спрямовані на співпрацю з Європейським Союзом - значить, ми будемо йти в цьому напрямку й послідовно відстоювати свою точку зору, і даний законопроект є прикладом цього. Тому я й кажу: для нас не принципово, коли він буде розглядатися", - сказав Єфремов.

Документ пропонує наділити Кабінет міністрів повноваженнями щодо реформування НАК Нафтогаз України, в тому числі зняти заборону на розпорядження основними фондами НАК. Крім того, уряду дозволяється реорганізація державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту.

Як стверджують автори документа, мета законопроекту - поділ функцій видобутку, транспортування й реалізації газу в зв'язку з вимогою Європейської енергетичної хартії, яку Україна підписала в листопаді 2010 року. Також зазначалося, що прийняття закону необхідно для створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС.

Раніше Головне науково-експертне управління Верховної Ради в зауваженнях до законопроекту нагадало, що Нафтогаз входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації. А передача майна компанії іншим юрособам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що воно може бути приватизоване.

Як відомо, парламентарії планували розглянути даний документ ще на початку року, але тоді це питання було відкладено до завершення переговорів з Газпромом. В кінці лютого опозиція блокувала роботу Ради з вимогою зняти з порядку денного законопроект про ГТС, який, на їхню думку, дозволить приватизацію української "труби".

Нагадаємо, Київ і Москва продовжують газові переговори. Напередодні в центральному офісі Газпрому відбулася робоча зустріч голови правління російського концерну Олексія Міллера та міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка. Про результати зустрічі поки нічого не відомо.

Як зазначив раніше президент Російського газового товариства, депутат Держдуми Росії Валерій Язєв, газові переговори не закінчуються, бо Україна нічого не пропонує Росії за зниження ціни на газ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини