RU

Сьогодні Росія може відновити постачання українського сиру

14.05.2012, 09:09
Сьогодні Росія може відновити постачання українського сиру - Фото
Головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко
"Чотири українських заводи представили в Росспоживнагляд на лабораторний контроль зразки з більш, ніж 30 партій сиру. Всі вони знаходяться в роботі", - повідомив голова Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко, якого цитує агентство Інтерфакс.

"У понеділок протягом дня будуть результати. За цими результатами буде прийнято рішення - дозволимо ми завезти ці партії на територію Росії чи ні", - додав він.

Раніше, 2 травня, Онищенко повідомив, що Росспоживнагляд планує дати "зелене світло" поставкам сиру з четвертого за рахунком українського заводу - Дубномолоко, - на інспекцію якого виїжджали російські фахівці.

Нагадаємо, Росспоживнагляд дозволив поставки сиру в РФ трьом українським заводам - ​​ТОВ Гадячсир, АТ Пирятинський сирзавод та ПП КФ Прометей філії Менський.

"Для всіх одна умова - зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (поставки)" - заявив Онищенко.

26 квітня Онищенко заявив, що поставки українського сиру на російський ринок не відновлені з вини України. "До цього моменту українська сторона не виконала домовленості і умови, за яких Росія повинна була дозволити ввезення - не представлені на лабораторні дослідження партії (сиру), які підуть до нас. Вони нічого не представили, хоча це було основна умова пропуску на територію Російської Федерації ", - сказав голова Росспоживнагляду.

Як повідомлялося, 17 квітня відбулася зустріч Онищенка й Порошенка. Сторони домовилися про умови доступу на російський ринок трьох підприємств України, які вже пройшли перевірку та надали свої плани заходів щодо усунення виявлених недоліків - Прометей, Пирятинський сирзавод і Гадячсир. При цьому під час перехідного періоду російська сторона буде здійснювати контроль кожної партії продукції цих підприємств.

З 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення в РФ сирів деяких українських виробників через не відповідності їх продукції російському технічному регламенту на молоко й молочну продукцію.

Досьє на Геннадія Онищенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини