RU

Сьогодні Кабмін може знизити акциз на нафтопродукти

21.03.2012, 11:44
Сьогодні Кабмін може знизити акциз на нафтопродукти - Фото
Уряд України буде реагувати на подорожчання нафти
Сьогодні на засіданні уряду розглядається питання стабілізації ринку: зокрема зниження акцизу на нафтопродукти й створення умов для ввезення в Україну нафти мінімальним обсягом мільйон тонн.

Як повідомляє прес-служба уряду, прем'єр-міністр України Микола Азаров підкреслив, що в останні дні на світових ринках намітилася тенденція значного подорожчання нафти. "Нам треба гнучко реагувати на такий виклик. Адже ростуть ціни й збільшується ввізне мито на нафту, яка завозиться в Україну. Це робить нафтопереробку на вітчизняних заводах нерентабельною. У такій ситуації вже зупинилися нафтопереробні заводи в Лисичанську та Одесі. Зменшилися загальні обсяги переробки нафти в Україні ", - зазначив Азаров.

Прем'єр-міністр заявив, що враховуючи такий розвиток подій, уряд сьогодні змушений ухвалити непросте рішення.

За його словами, для того, щоб стабілізувати роботу нафтопереробних підприємств і активізувати ринок нафтопродуктів, необхідно виконати дві умови: створити умови для завезення нафти в мінімальному обсязі 1 мільйон тонн і знизити акциз на нафтопродукти.

"Чому я назвав це рішення непростим? Тому що воно спричинить втрату частини запланованих доходів бюджету. А це вкрай важко для поточного року, коли бюджет напружений і вирішує системні проблеми", - підкреслив Азаров.

"На іншій частині ваг - запуск в роботу нафтопереробних підприємств. А це тисячі робочих місць, зарплата людей, відрахування до Пенсійного фонду і стабільність цін і насиченість ринку. Це безумовно важливо, особливо, коли починаються весняно-польові роботи", - підкреслив він.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що заходи, прийняті уряд, тимчасові. "Вони будуть діяти рівно стільки, скільки буде зберігатися аномально висока ціна на нафту. Ось чому реакцію на ситуацію я назвав непростою, але гнучкої", - сказав Азаров.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини