RU

Сьогодні близько тисячі шахтарів пікетують Кабмін і Верховну Раду

02.06.2009, 09:29

Працівники трьох орендних вугледобувних підприємств Донецької області сьогодні пікетують Верховну Раду і Кабінет Міністрів. Гірники вимагають від влади вжити заходів для того, щоб державне підприємство "Вугілля України" виконало свої зобов'язання і відновило прийом вугілля, що добувається шахтами, не підлеглими Міністерству вугільної промисловості.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Федерації профспілок України (ФПСУ), також шахтарі вимагають надати підприємствам додаткові квоти на відвантаження твердого палива в ДП "Вугілля України".

Очікується, що в акції, яка почнеться сьогодні о 09:30 під стінами Верховної Ради, візьмуть участь дев'ятсот гірників орендних підприємств "Шахтоуправління імені В.І.Чапаєва", ЗАТ "Шахта "Ждановська" і ТОВ "Шахта "Світанок".

Коментуючи ситуацію на шахтах, представник ФПСУ Віктор Турманов повідомив, що всі вони щомісяця своєчасно виплачують податки, причому кожна з цих шахт забезпечує наповнення бюджету на суму від 750 до 900 тисяч гривень. Водночас, "дискримінаційна політика" підприємства "Вугілля України" щодо шахт недержавної форми власності може спричинити їхнє закриття і фактично залишити на вулиці без роботи понад 4,5 тисячі шахтарів з сім'ями.

"Тільки щоб виплатити заробітну плату працівникам, розрахуватися з комунальними боргами, проплатити оренду і зробити податкові платежі і обов'язкові відрахування, щомісяця необхідно реалізовувати 60 тис. вугілля. Наприклад, сьогодні ДП "Вугілля України" приймає від "Шахтоуправління імені В.І.Чапаєва" за квотою тільки 2,5 тис. тон продукції. Внаслідок грошей від реалізації продукції хапає тільки на оплату спожиту електроенергію за місяць", - сказав В.Турманов.

Шахтарі приїхали в Київ на 22 автобусах і збираються продовжувати пікет доти, доки уряд не виконає їхніх вимог.

Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини