RU

Смолій про нову владу: Будь-який тиск на НБУ до добра не доведе

18.10.2019, 13:39
Смолій про нову владу: Будь-який тиск на НБУ до добра не доведе - Фото
Яків Смолій (Фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Національний банк України не відчуває ніякого тиску від президента і уряду. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій в інтерв'ю Голосу Америки.

"У нас достатньо хороша кооперація, досить добра співпраця і ніякого тиску ми сьогодні на Національний банк не відчуваємо", - сказав Смолій.

Він визнав, що питання незалежності Нацбанку та тиску на нього було одним з найактуальніших протягом останніх декількох місяців.

"Однак я хочу сказати, що ми сьогодні не відчуваємо тиску від президента, чи уряду", - підкреслив голова НБУ.

Він зазначив, що за останні два тижні пройшли спільні наради, президент відвідав Нацбанк, зустрівся з колективом, обговорили і макроекономічну ситуацію в країні, і перспективи відновлення кредитування.

Крім того, НБУ і Кабінет міністрів підписали Меморандум, в якому позначили загальні кроки з координації дій. "Останнім вагомим кроком стала зустріч в офісі президента, де ми обговорювали обсяг непрацюючих кредитів в банківській системі і, зокрема в державних банках, а також те, що заважає відновленню кредитування", - додав Смолій.

Він також розповів, що, прощаючись, президент пожартував: "Я не хочу сильно потиснути, щоб не говорили що я тиснув на Національний банк".

За словами Смолія, і президент, і прем'єр-міністр розуміють, "що будь-який вплив на Національний банк, з точки зору прийняття рішень, до добра не доведе".

"Ті рішення, які приймаються Національним банком, повинні бути зважені і, відповідно, повинні прийматися професійною командою Національного банку без будь-якого зовнішнього впливу", - підкреслив Смолій.

Читайте російською: Смолий о новой власти: Любое давление на НБУ до добра не доведет

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини