RU

Скорочення міжнародних резервів майже зупинилося. Що вплинуло на динаміку

07.12.2020, 14:59
Скорочення міжнародних резервів майже зупинилося. Що вплинуло на динаміку - Фото
Фото: пресслужба НБУ

Міжнародні резерви України в листопаді зменшилися на $4,7 млн ​​і на 1 грудня становили $26 135,7 млн ​​(у еквіваленті). Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

У НБУ відзначили, що на динаміку впливали погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави і операції НБУ для згладжування курсових коливань на валютному ринку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Динаміку резервів у листопаді визначали наступні чинники:

1. Операції уряду з управління держборгом. Валютні надходження на користь уряду становили 355,5 млн, зокрема $345,5 – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП). Водночас загальний обсяг платежів з обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті склав $319,6 млн (у еквіваленті). З цієї суми $245,9 млн було направлено на обслуговування і погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, $72,5 млн – на виконання зобов'язань перед МВФ, решту коштів – на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті.

2. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. На початку листопада попит на валюту на міжбанку перевищував пропозицію в результаті продовження пожвавлення ділової активності, зокрема через активізацію імпортерів. Для згладжування коливань у сторону знецінення НБУ провів декілька інтервенцій із продажу валюти на суму $87 млн. Водночас в окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, НБУ придбав $41 млн. Останні три тижні листопада валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями.

3. Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їхня вартість збільшилася на $77,9 млн.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", – наголошується в повідомленні.

Читайте також: Гривня зміцнюється. "Долара за 29" в кінці року не буде? Прогноз курсу до 11 грудня

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини