Скільки заробляють члени наглядових рад держкомпаній - ЕП

12.02.2020, 14:28
Скільки заробляють члени наглядових рад держкомпаній - ЕП - Фото
Шевкі Аджунер (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Члени наглядових рад Нафтогазу й Укрзалізниці заробляють 6-8 млн грн на рік

Середній розмір винагороди членів наглядових рад у більшості державних підприємств України становить 1,2 млн грн на рік, розповів Економічній правді виконавчий директор Офісу реформ Кабінету міністрів Антон Ященко.

У найбільших стратегічних компаніях, таких як Нафтогаз або Укрзалізниця, зарплати членів наглядових рад можуть досягати 6-8 млн грн на рік, оскільки їх фінансові показники становлять сотні мільярдів. Вилка зарплат і їх прив'язка до прибутку компанії визначається постановою Кабміну від 4 липня 2017 року №668.

Для збільшення натисніть на таблички

Скільки заробляють члени наглядових рад держкомпаній - ЕП

Наприклад, в Нафтогазі члени наглядової ради в 2018-му отримували 6,3 млн грн, а глава наглядової ради УЗ Шевкі Аджунер декларував у 2018 році дохід у 650 000 грн на місяць (близько 7,8 млн грн на рік).

В Укрексімбанку члени наглядової ради отримують 150 000-370 000 грн на місяць, у ПриватБанку Юлія Мецгер отримує 580 000 грн на місяць (майже 7 млн грн на рік).

У наглядових радах Укрпошти та Укренерго отримують 100 000-125 000 грн на місяць.

Скільки заробляють члени наглядових рад держкомпаній - ЕП

Крім зарплати, члени наглядових рад отримують премії та компенсації витрат. Глави наглядових рад можуть розраховувати на +20% до зарплати, а члени мають право на надбавку +10% від зарплати.

До витрат відносяться: вартість проїзду, проживання в готелі на час засідань рад, віз в інші країни, якщо це пов'язано з роботою тощо.

Найчастіше до наглядової ради входить 11 членів, повноваження й обов'язки цих органів різняться в залежності від компаній.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев