RU

Скільки українців накопичують на недержавну пенсію – дані НКЦПФР

13.01.2021, 19:41
Скільки українців накопичують на недержавну пенсію – дані НКЦПФР - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Станом на кінець вересня 2020 року загальна кількість вкладників недержавних пенсійних фондів склала 880,4 тис осіб, що на 11,7 тис більше, ніж роком раніше. Про це повідомляється  у звіті Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Читайте також: Якщо не буде пенсій. Як вибрати приватний пенсійний фонд і накопичити самому? Шість порад

Станом на 30 вересня 2020 року адміністратори недержавних пенсійних фондів загалом уклали 84,7 тис пенсійних контрактів, що на 10 тис або 13,4% більше, ніж у вересні 2019 року.

Збільшення кількості пенсійних контрактів у 2020 пов'язано з приростом пенсійних контрактів із фізичними особами: за 9 місяців кількість фізосіб-учасників, які укладали індивідуальні контракти, зросла на 14,9% (або на 10,1 тис осіб). Разом з тим кількість контрактів з юридичними особами скоротилася на 1,5% або на 0,1 тис.

У Нацкомісії також уточнюють, що за весь час роботи третього рівня пенсійної системи (добровільні накопичувальні пенсії) з вкладниками-фізичними особами було підписано 77,9 тис контрактів, з фізособами-підприємцями – 0,1 тис, з юридичними особами – 6,7 тис .

У звіті наголошується, що свої пенсійні виплати отримують 86 тис осіб від загальної кількості учасників.

Читайте також: Перевірка кризою. Як приватні пенсійні фонди пережили 2020 рік і на чому заробили

  • Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів опублікувала список 10 найбільш прибуткових недержавних пенсійних фондів за підсумками трьох кварталів 2020 року. Перелік доходності всіх учасників ринку можна знайти тут.
  • Активи 48 з 55 недержавних пенсійних фондів від початку 2020 року зросли на 20% до 1,9 млрд грн (без урахування активів корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ). Фонди змогли наростити активи за рахунок інвестування активів переважно в нерухомість, єврооблігації, банківські метали, валютні депозити і доларові ОВДП.
Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини