RU

Скільки українців добровільно накопичують пенсії – дані Мінсоцполітики

15.04.2021, 19:15
Скільки українців добровільно накопичують пенсії – дані Мінсоцполітики - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Лише 9% (1 млн) всіх застрахованих осіб користуються добровільними накопичувальними пенсіями. Це дуже мало,  повідомила міністерка соціальної політики  Марина Лазебна на онлайн-презентації аналітичної довідки ООН у Facebook.

Вона додала, що актуальних джерел фінансування солідарної пенсійної системи недостатньо. Пенсійні внески в Україні платять 13 млн осіб для забезпечення пенсіями 11 млн пенсіонерів, зазначила Лазебна. Міністерка пов'язала це зі зниженням ЄСВ у 2016 році.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Можливо, в 2016 році ніхто не міг відповісти, чи правильне рішення про зниження єдиного соціального внеску вдвічі. Всі думали, що станеться детінізація, збільшення робочих місць. Цього не сталося", – додала пані міністр.

За її словами, планувалося, що ресурс від зниження ЄСВ піде на накопичувальні рахунки платників внесків. Цього не сталося, підкреслила міністерка.

У 2003 році в Україні ввели трирівневу пенсійну систему. Перший рівень – солідарна (Пенсійний фонд, що наповнюється за рахунок єдиного соцвнеску), другий – обов'язкова накопичувальна (паралельно з ЄСВ працююче населення робить відрахування, як правило, в недержавні пенсійні фонди) і третій – добровільна накопичувальна пенсія (ті ж НПФ, але тільки за бажанням окремих громадян). Другий рівень в Україні не запущено.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини