Скасування банкрутства банку Лагуна. Фонд гарантування йде в суд

04.10.2019, 12:48
Скасування банкрутства банку Лагуна. Фонд гарантування йде в суд - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Через рішення судів, які скасовують ліквідацію ПАТ Астра Банк, під загрозою опинилися іноземні інвестиції. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

"Фонд гарантування вкладів готує касаційну скаргу до Верховного Суду і сподівається на справедливе рішення", - йдеться в повідомленні.

У ФГВФО відзначають, що 19 вересня Шостий апеляційний адмсуд прийняв рішення у справі №826/8333/15, яким підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва про скасування ліквідації Астра Банку - єдиного банку, який був виведений з ринку шляхом продажу інвестору.

НБУ визнав банк неплатоспроможним 19 березня 2015 року. За результатами відкритого конкурсу в травні 2015 року власником 100% акцій Астра Банку стала компанія Agro Holdings (Ukraine) Limited - дочірня компанія інвестфонду, керованого NCH Capital (США), ключовим напрямом діяльності якого є фінансування українських сільгоспвиробників.

Однак в 2019 році колишній власник Астра Банку - компанія Калума Холдінгз Лімітед (Kalouma Holdings Limited) - подав позов про скасування рішень НБУ про проблемність і неплатоспроможності банку, а також рішень ФГВФО про введення тимчасової адміністрації і призначення уповноваженого Фонду на її проведення. Окружний адмінсуд Києва позов задовольнив.

"Приймаючи це рішення, суд, по суті, взяв на себе функції регулятора", - вважають в ФГВФО. По-перше, суд порахував, що на момент виведення з ринку у банку було достатньо коштів. Зокрема, на його кореспондентських рахунках в НБУ нібито було розміщено 3,3 млн грн, тоді як за даними самого НБУ ця сума не перевищувала 0,6 млн грн (це 3,5% від зобов'язань Астра Банку) з необхідних для покриття вимог кредиторів більше 17 млн ​​грн.

По-друге, на думку ФГВФО, суд проігнорував факт скоєння банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів: більше 90% від активів перебували на рахунках Дельта Банку, який був віднесений до категорії неплатоспроможних теж в березні 2015 року.

У Фонді зазначають, що за 100% акцій Астра Банку іноземний інвестор заплатив 92,1 млн грн, після чого докапіталізувати банк на сотні мільйонів гривень, щоб привести його у відповідність з нормативами НБУ.

"Зараз же, в результаті рішень Окружного адміністративного суду Києва і Шостого апеляційного адміністративного суду, ці інвестиції виявилися під загрозою", - підкреслюють в ФГВФО.

  • НБУ програв справу про неплатоспроможність банку Лагуна. Рішення прийняв Шостий апеляційний адміністративний суд 19 вересня.
  • 24 вересня НБУ заявив, що оскаржить у Верховному Суді рішення судів про незаконність виведення Астра Банку з ринку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать