Скасування банкрутства банку Лагуна. Фонд гарантування йде в суд

04.10.2019, 12:48
Скасування банкрутства банку Лагуна. Фонд гарантування йде в суд - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

У Фонді стверджують, що скасування ліквідації Астра Банку ставить під загрозу інвестиційну репутацію України

Через рішення судів, які скасовують ліквідацію ПАТ Астра Банк, під загрозою опинилися іноземні інвестиції. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

"Фонд гарантування вкладів готує касаційну скаргу до Верховного Суду і сподівається на справедливе рішення", - йдеться в повідомленні.

У ФГВФО відзначають, що 19 вересня Шостий апеляційний адмсуд прийняв рішення у справі №826/8333/15, яким підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва про скасування ліквідації Астра Банку - єдиного банку, який був виведений з ринку шляхом продажу інвестору.

НБУ визнав банк неплатоспроможним 19 березня 2015 року. За результатами відкритого конкурсу в травні 2015 року власником 100% акцій Астра Банку стала компанія Agro Holdings (Ukraine) Limited - дочірня компанія інвестфонду, керованого NCH Capital (США), ключовим напрямом діяльності якого є фінансування українських сільгоспвиробників.

Однак в 2019 році колишній власник Астра Банку - компанія Калума Холдінгз Лімітед (Kalouma Holdings Limited) - подав позов про скасування рішень НБУ про проблемність і неплатоспроможності банку, а також рішень ФГВФО про введення тимчасової адміністрації і призначення уповноваженого Фонду на її проведення. Окружний адмінсуд Києва позов задовольнив.

"Приймаючи це рішення, суд, по суті, взяв на себе функції регулятора", - вважають в ФГВФО. По-перше, суд порахував, що на момент виведення з ринку у банку було достатньо коштів. Зокрема, на його кореспондентських рахунках в НБУ нібито було розміщено 3,3 млн грн, тоді як за даними самого НБУ ця сума не перевищувала 0,6 млн грн (це 3,5% від зобов'язань Астра Банку) з необхідних для покриття вимог кредиторів більше 17 млн ​​грн.

По-друге, на думку ФГВФО, суд проігнорував факт скоєння банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів: більше 90% від активів перебували на рахунках Дельта Банку, який був віднесений до категорії неплатоспроможних теж в березні 2015 року.

У Фонді зазначають, що за 100% акцій Астра Банку іноземний інвестор заплатив 92,1 млн грн, після чого докапіталізувати банк на сотні мільйонів гривень, щоб привести його у відповідність з нормативами НБУ.

"Зараз же, в результаті рішень Окружного адміністративного суду Києва і Шостого апеляційного адміністративного суду, ці інвестиції виявилися під загрозою", - підкреслюють в ФГВФО.

  • НБУ програв справу про неплатоспроможність банку Лагуна. Рішення прийняв Шостий апеляційний адміністративний суд 19 вересня.
  • 24 вересня НБУ заявив, що оскаржить у Верховному Суді рішення судів про незаконність виведення Астра Банку з ринку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Участвуете в госзакупках? Приготовьтесь к уголовному делу!