RU

Ситуація з російським газом заходить в глухий кут, - експерт

23.01.2012, 14:56
Ситуація з російським газом заходить в глухий кут, - експерт - Фото
Фото: ЕРА
З'ясовувати з російською стороною, скільки газу за контрактом повинна вибирати Україна, потрібно було в арбітражній інстанції ще два роки тому замість харківських угод - тоді, можливо, був би результат. Так вважає директор енергетичних програм центру Номос Михайло Гончар, про що він повідомив сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Гончар зазначив, що на питання, скільки газу повинна відбирати Україна за контрактом, експерти не можуть дати однозначної відповіді, оскільки невідомим залишається зміст додатків до контракту. Така ситуація дозволяє російській стороні трактувати домовленості таким чином, що Україна повинна відбирати 52 млрд. кубометрів газу на рік, а українська сторона, в свою чергу, стверджує, що може взяти 27 млрд. кубометрів без штрафних санкцій.

"Залишається один шлях - з'ясування в арбітражній інстанції. Але знову ж таки, сказавши про це, через кілька днів почали говорити про інше - про те, що це дуже довга процедура, два роки піде. Питається: два роки вже минуло. Якби цей крок був зроблений вчасно, наприклад, замість харківських угод, то, напевно, вже можна було б розраховувати на якийсь певний результат. А так ситуація все більше заходить у глухий кут", - сказав він.

Нагадаємо, раніше глава Міненерго Юрій Бойко заявив, що Україна з 2012 року вдвічі скоротить закупівлю російського газу - до 27 млрд. кубометрів на рік. У свою чергу Газпром це повідомлення зустрів обуренням і нагадав Україні про санкції за недобір газу, передбачені чинним контрактом, а також про обхідні маршрути поставок газу в Європу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини