RU

Систему 112 в Україні будуть впроваджувати американці

13.04.2012, 10:43
Систему 112 в Україні будуть впроваджувати американці - Фото
Фото: 112.gov.ua
Міністерство надзвичайних ситуацій і компанія Hewlett Packard підписали угоду про впровадження в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Як повідомляє прес-служба міністерства, від МНС підпис під документом поставив директор Департаменту кадрів і роботи з особовим складом Олег Ціцака, від ТОВ Hewlett Packard в Україні - генеральний директор Сергій Савенко.

Глава МНС Віктор Балога підкреслив, що Hewlett Packard виконала 90% робіт з впровадження системи екстреної допомоги населенню 911 в США. Компанія також працювала в Іспанії, Португалії, Голландії, Італії, Великобританії, Данії, Австрії, Польщі, Франції, Чехії, Швейцарії. Крім того, рішення Hewlett-Packard використані при створенні служби для забезпечення безпеки людей під час нинішніх Олімпійських ігор в Лондоні.

У свою чергу надзвичайний і повноважний посол США Джон Теффт запевнив міністра в тому, що в результаті плідної співпраці МНС та Hewlett Packard Україна отримає сучасну й якісну систему для надання допомоги громадянам.

За словами Балоги, система 112 не є звичайним поєднанням існуючих служб екстреної допомоги. Це якісно новий, технологічний і інтелектуальний підхід до надання допомоги населенню, забезпечення безпеки громадян. Система 112 забезпечить інформаційну взаємодію великої кількості екстрених, пошукових, аварійних служб і підрозділів, зазначив міністр.

Як відзначають в МНС, система буде працювати 24 години на добу. Всі дзвінки на 112 будуть безкоштовні. Система здатна обробляти смс-повідомлення, інформацію, що надходить через Інтернет, у тому числі соціальні мережі.

Такий комплексний підхід дозволить диспетчеру оперативно приймати рішення і оптимально розподіляти сили, необхідні для ліквідації тієї чи іншої надзвичайної ситуації.

У Львові, Києві, Донецьку та Харкові Система 112 запрацює до початку чемпіонату Європи з футболу. Іноземці в разі потреби також зможуть отримати кваліфіковану допомогу, оскільки диспетчери дадуть відповідь на п'яти іноземних мовах.

Нагадаємо, в середині березня Верховна Рада прийняла закон про створення системи екстреної допомоги 112. Закон вводить замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги (101, 102, 103 і 104) єдиний телефонний номер 112.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини