RU

Сировина українського титанового гіганта в травні знову поставлялася до Криму – Мінпром

21.05.2021, 12:52
Сировина українського титанового гіганта в травні знову поставлялася до Криму – Мінпром - Фото
Ілюстративне фото (Фото: пресслужба ОГХК)
доповнено

У квітні-травні чеська компанія Belanto поставила до окупованого Криму 17 700 тонн ільменіту, виробленого українським АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія". Про це повідомляє Мінпром із посиланням на виписки з залізничних систем України і РФ.

За даними видання, в квітні на станцію Крейда в Бєлгороді (Росія) для подальшого відвантаження до окупованого Криму відправили 206 вагонів із 14 500 тонн концентрату. За перший тиждень травня до Криму відправили ще 45 вагонів із 3200 тонн ільменіту.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Відзначається, що 14 квітня перевантаження ільменіту в порту Кавказ (Краснодарський край, РФ) ТОВ ВЕРП "Південний Морський Торговий Термінал" зафіксувала камера відеоспостереження.

"За 2020-2021 сумарно морем і залізницею на адресу "Кримського Титана" Дмитра Фірташа через компанії-посередники ITS International (Німеччина) і Belanto (Чехія) ОГХК відправила 130 000 тонн ільменіту з Іршанська: 25 000 тонн – через ITS у 2020 морем, 65 000 тонн – морем через Belanto у 2020-2021 роках і 40 000 тонн залізницею компанії Belanto у 2021", – пише видання.

LIGA.net направила запит до ОГХК і Фонду держмайна.

Доповнено о 12:52. В ОГХК повідомили, що інформація щодо постачання ільменіту до Криму не відповідає дійсності. Там заявили, що не несуть відповідальності за ланцюжки постачання покупців.

"Згідно з умовами договорів між ОГХК і контрагентами, співпраця ведеться на умовах FCA. Згідно із зазначеними умовами, кінцевою точкою збуту продукції визначається ст. Нова Борова (м. Іршанськ, Житомирська обл., – ред.), подальший логістичний ланцюжок переходить під відповідальність покупця", – заявили в ОГХК.

В ОГХК додали, що вимагають від своїх клієнтів дотримання заборони на роботу на санкційних територіях.

"ОГХК на санкційні території сировину не постачає. В угодах із нашими клієнтами є умова неможливості здійснювати перепродаж нашої сировини на санкційні території", – заявив т.в.о. голови ОГХК Артур Сомов.

АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" – один із найбільших у світі виробників титанової сировини. В його управлінні знаходяться Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (Дніпропетровська обл.) і Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (Житомирська обл.). Компанія продає продукцію в понад 30 країн світу. Основні ринки збуту – ЄС, Китай, Туреччина, США і країни Африки. Статутний капітал ОГХК – 1,944 млрд грн. Чистий прибуток за дев'ять місяців 2020-го – 424 млн грн. Підлягає приватизації.
Ільменіт (титановий залізняк) – мінерал, який використовують для отримання титану і титанових сплавів. Також використовується у виробництві титанових білил.
  • У жовтні БЦ із посиланням на Мінпром повідомив, що ОГХК і Belanto підписали контракт на 6,453 млн євро на постачання ільменіту. Надалі Belanto нібито повинна була постачати сировину підприємству "Кримський титан" Дмитра Фірташа. У грудні в СБУ повідомили, що розслідують постачання сировини ОГХК до Криму.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини