Швейцарський суд заморозив рахунки російського активу Веревського

04.02.2020, 16:14
Швейцарський суд заморозив рахунки російського активу Веревського - Фото
Фото: прес-служба Зернового Термінального комплексу Тамань

Цивільний суд першої інстанції швейцарського кантону Женева в кінці 2019 року заморозив рахунки люксембурзької Kernel Holding SA, холдингової компанії української аграрної групи Кернел бізнесмена Андрія Веревського. Про це пише РБК, посилаючись на копію постанови суду.

Замороженими виявилися і рахунки кіпрської Taman Grain Terminal Holdings Ltd, яка є власником зернового терміналу в Тамані, свідчить лист заступника директора UBS Switzerland AG Патріка Маєра.

Активи заморожені за позовом Михайла й Інесси Стадник, які в 2012 році продали Kernel дві компанії. Їх представник підтвердив арешт цих активів Женевським судом.

Причиною заморожування рахунків став давній судовий розгляд. У 2012 році Kernel купив у Стадників Стіомі Холдинг і Хмельницький хлібокомбінат, які належали їм. Агрохолдинг домовився купити ці активи за $60,9 млн, але за умовами угоди в 2012 році виплатив тоді Стадникам лише 40% суми, або $24 млн. Решта має бути виплачена при дотриманні Стіомі Холдингом певних умов, говорилося в звіті Kernel за 2018 рік.

Стосовно виконання зобов'язань договору у сторін виникли розбіжності, і в грудні 2012 року Стадники подали позов до Kernel в Лондонський міжнародний арбітражний суд. Розгляд тривав кілька років. У лютому 2018-го суд частково задовольнив позов колишніх власників «Стіомі Холдингу», зобов'язавши Kernel виплатити їм майже $33,5 млн з урахуванням відсотків щодо присудженої суми і судових витрат. Це рішення агрохолдинг частково оскаржив, але в грудні 2019 року суд відхилив його зустрічні позови.

Накладення судом забезпечувальних заходів не призводить до відчуження власності, але веде до обмеження права вільно розпоряджатися арештованим майном.

  • Українському агрохолдингу Кернел із 2012 року належить 50% зернового терміналу в Тамані. На цей пакет зараз претендує ВТБ, що створює власний зерновий холдинг.
  • У Kernel було кілька олійноекстракційних заводів у Росії, а в 2012 році агрохолдинг на паритетних засадах із міжнародним сировинним трейдером Glencore купив у Ефко за $265 млн зерновий термінал у Тамані потужністю до 3,5 млн т зерна на рік.
  • Після окупації Криму і початку війни Кернел вирішив позбутися російських активів. У 2016 році, як випливає зі звітності агрохолдингу, були продані олійноекстракційні заводи, а про намір позбутися частки в зерновому терміналі стало відомо в 2017 році. У листопаді 2018 року Kernel потрапив під санкції, які російський уряд запровадив проти українських компаній.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации