RU

Швейцарська Stadler може почати виробництво поїздів в Україні. Є одна умова

07.05.2021, 16:57
Швейцарська Stadler може почати виробництво поїздів в Україні. Є одна умова - Фото
Фото: Stadler / Facebook

АТ "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG підписали меморандум про співпрацю і локалізацію в Україні виробництва швейцарських поїздів. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Згідно з меморандумом, сторони мають намір розвивати пасажирські залізничні перевезення в Україні та працювати над залученням фінансування. Крім цього, якщо Stadler CIS AG переможе в одному з тендерів і отримає замовлення на постачання рухомого складу для УЗ, компанія планує розглянути можливість локалізації виробництва в Україні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

"Ми зацікавлені у співпраці зі світовими виробниками залізничного рухомого складу, які себе зарекомендували в роботі на інших залізницях світу, зокрема на широкій колії. Одним із таких потенційних партнерів є Stadler, який постачав рухомий склад для білоруської залізниці. Але наша головна умова такого партнерства є незмінною – локалізація виробництва на території України. Адже це залучення додаткових коштів в економіку і розвиток важкої промисловості нашої країни", – зазначив в.о. глави УЗ Іван Юрик.

За його словами, потяги виробництва Stadler можуть бути задіяні в приміських і регіональних пасажирських перевезеннях, а також у проєктах City Express.

Фото: Stadler / Facebook

Stadler Rail AG – великий швейцарський виробник рухомого залізничного складу. Компанія виробляє трамваї, потяги метро, ​​приміські та швидкісні поїзди, залізничні та маневрові локомотиви, а також пасажирські вагони. Компанія виробляє транспорт на понад 20 заводах. Штат компанії – понад 12 000 осіб.

Stadler Flirt – сімейство пасажирських електро- і дизель-поїздів виробництва швейцарської компанії Stadler Rail AG. FLIRT – абревіатура (нім. Flinker Leichter Innovativer Regional-Triebzug, що можна перекласти як швидкісний легкий інноваційний регіональний поїзд). Перший поїзд був розроблений для Швейцарських залізниць і поставлений у 2004 році. У наступні роки поїзд поставлявся операторам в Алжирі, Білорусі, Угорщині, Німеччині, Італії, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Чехії, Естонії. Виробництво електропоїздів FLIRT для польських замовників здійснюється на заводі Stadler у місті Седльці (Польща). Stadler також має в своєму розпорядженні вагонобудівний завод у Мінську. У Білорусі вже курсують 18 електропоїздів Flirt.

  • У липні 2020 року керівництво УЗ провело переговори зі Stadler про можливість використання її електро- і дизель-поїздів в Україні.
  • 29 січня 2021 року Україна і Stadler обговорили можливості співпраці в модернізації рухомого складу української залізниці. У лютому представники швейцарської компанії відвідали Київський електровагоноремонтний завод.
  • 5 травня стало відомо, що УЗ не змогла провести тендер на закупівлю 100 нових пасажирських вагонів вартістю понад 3 млрд грн. Детальніше – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини