RU

Шведська Misen Energy подала позов проти України в арбітраж Вашингтона

07.04.2021, 18:16
Шведська Misen Energy подала позов проти України в арбітраж Вашингтона - Фото
Карпатигаз (Фото: пресслужба Карпатигаз)

Зареєстрована в Швеції Misen Energy AB та її дочірня компанія Misen Enterprises AB подали позов проти України до Міжнародного центру із врегулювання інвестиційних спорів (ICSID) у Вашингтоні. Про це повідмляється в пресрелізі компанії.

Претензії Misen стосуються порушення Україною прав компанії і подальшого збитку інвестицій у результаті введення 70% плати за користування надрами для видобутку природного газу з глибин до 5000 метрів у 2015 році, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Компанія ще не визначила точну суму компенсації, але обіцяла озвучити її в Міжнародному комерційному арбітражі.

У Misen вказують, що в лютому поточного року компанія звернулася до українського уряду з пропозицією в 30-денний термін залагодити суперечку, але не отримала відповіді.

Misen Enterprises AB є власником української видобувної компанії Карпатигаз. ЗМІ пов'язують Карпатигаз із  Юрієм БойкомДмитром Фірташем і Миколою Мартиненком. У самій компанії, а також у холдингу Фірташа цей зв'язок заперечують.

ICSID – Міжнародний центр із врегулювання інвестиційних суперечок – міжнародна організація, що входить до Групи Світового банку зі штабквартирою у Вашингтоні, округ Колумбія, США.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини