RU

Штраф за незаконну символіку Євро-2012 збільшать у 25 разів

28.03.2012, 09:36
Штраф за незаконну символіку Євро-2012 збільшать у 25 разів - Фото
50faaa6b0309e68281bcc143e98e0d0b.jpg
Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді значно збільшити розміри штрафів та строків позбавлення волі за порушення прав інтелектуальної власності UEFA та партнерів чемпіонату. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Емблема печалі".

Як відзначає видання, ввести додаткові заходи щодо захисту прав інтелектуальної власності UEFA та офіційних партнерів Євро-2012 Кабінет міністрів запропонував в законопроекті "Про права інтелектуальної власності та репутації Об'єднання європейських футбольних асоціацій (UEFA)". У Верховній Раді він був зареєстрований тільки в понеділок, але вимоги до України, на основі яких було розроблено законопроект, організація висунула ще п'ять років тому, розповів віце-прем'єр Борис Колесніков. "Це одна з обов'язкових умов проведення чемпіонату", - стверджує він.

Законопроект пропонує встановити максимальний штраф за незаконне використання логотипів UEFA (наприклад, "Євро-2012") в 85 тис.грн., тоді як Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає максимальне покарання у 3,4 тис.грн. За незаконне копіювання записів футбольних матчів і розповсюдження їх в інтернеті користувачі й власники ресурсів можуть бути позбавлені волі на строк до шести років (зараз п'ять років). За незаконне використання словосполучення "Євро-2012" в доменному імені, розміщення рекламних банерів на сайтах з символікою чемпіонату або трансляції матчів в інтернеті власники сайтів, крім штрафу, можуть позбутися ще домену та серверів. Крім того, за трансляцію чемпіонату в громадських місцях без дозволу UEFA на екранах з діагоналлю більше 3 м пропонують позбавляти власників закладів волі на два роки (зараз відповідальність за ці дії не передбачена). А водіїв за незаконне нанесення на автомобіль емблем чемпіонату або перевезення контрафактної продукції можуть позбавити прав на три місяці.

Законопроект ще не надійшов до комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Але в Партії регіонів говорять, що готові підтримати ініціативу.

Запропонований законопроект суперечить принципам рівності суб'єктів перед законом, вважає керуючий партнер юридичної фірми Юскутум Артем Афян. "Незрозуміло, з якої причини відповідальність за порушення авторських прав UEFA суворіша, ніж за порушення аналогічних прав когось іншого", - обурюється він.

Нові норми із захисту авторських прав навряд чи знайдуть широке застосування, вважає Афян, оскільки контроль за дотриманням авторських прав ще не налагоджений. "Швидше за все законопроект буде носити страхітливий характер", - вважає юрист.

Офіційні партнери Євро-2012, які заплатили за спонсорські пакети чималі суми, вітають посилення відповідальності.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини