RU

Шредер відміряв ГТС України 20 років

12.03.2010, 13:50

Газотранспортна система України через 20 років буде непрацездатна, якщо її не модернізувати. Про це напередодні заявив екс-канцлер ФРН Герхард Шредер під час виступу на німецько-російському форумі в Москві, повідомляє ПРАЙМ-ТАРС.

"Стан транзитних шляхів є незадовільним, - зазначив він. - І проблема транзиту через Україну не в тому, що хтось політичним рішенням може знову перекрити газ, - цей трубопровід через 20 років просто не зможе газ подавати, тому що буде непрацездатним".

Г.Шредер наголосив, що "цю проблему треба вирішувати, враховуючи, що 80% російського газу в Європу йде через Україну". "Необхідно інтернаціоналізувати дуже важливий для Європи трубопровід, щоб не допустити у майбутньому транзитної кризи і модернізувати цю зношену систему - це дуже важливе завдання, - сказав екс-канцлер. - Також необхідно диверсифікувати маршрути транспортування газу, розвивати "Південний потік", "Північний потік", "Набукко" - у це треба інвестувати".

Водночас Росія, Україна і ЄС обговорюють створення міжнародного газового консорціуму, який візьме в оренду газотранспортну систему України і вкладатиме кошти в її модернізацію і, можливо, в будівництво нових потужностей.

Довідка. Колишній канцлер ФРН Г.Шредер входить у комітет акціонерів "Nord Stream AG". Основним акціонером компанії "Nord Stream AG" з часткою 51% є ВАТ "Газпром", німецьким "Wintershall Holding" і "E. ON Ruhrgas" належить по 20%, нідерландській "Gasunie" - 9%.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини