RU

Шмигаль та Укренерго не бачать необхідності у віяловому відключенні електроенергії

15.01.2021, 17:40
Шмигаль та Укренерго не бачать необхідності у віяловому відключенні електроенергії - Фото
Фото: depositphotos.com

Необхідність віялових відключень електроенергії в Україні відсутня. Про це  заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"Ми до віялових відключень, як до механізму збалансування енергосистеми, вдаватися не повинні і не будемо... Єдина складність, яку сьогодні відчуває енергосистема – низькі залишки вугілля на складах ТЕС", – сказав прем'єр-міністр.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Відсутність необхідності віялових відключень на період 16-20 січня 2021 року підтвердив оператор системи передачі електроенергії України НЕК Укренерго в офіційному пресрелізі.

"Беручи до уваги появу в пресі публікацій про нібито можливість введення графіка аварійних відключень (т.зв. "віялові відключення"), інформуємо, що такі дії на даний момент не плануються", – йдеться в заяві. У першій половині дня, 15 січня, ряд ЗМІ розповсюдили фото листа з підписом голови правління Укренерго Володимира Кудрицького на ім'я в.о. міністра енергетики  Юрія Вітренка, датоване 12 січня, "Про отримання дозволу на застосування графіків обмеження споживання електричної потужності".

У тексті листа говорилося, що "відповідно до прогнозного балансу, розробленого НЕК Укренерго на період з 14 до 19 січня 2021 року дефіцит потужності в об'єднаній енергетичній системі України може досягати 1700 МВт із 7:00 до 22:00 за відсутності резерву потужності на ТЕС... Прошу Вас ... затвердити застосування за необхідності графіки обмеження споживання електричної потужності ".

В опублікованому пресрелізі Укренерго пояснює, що "... графік обмеження потужності (ГОП) – це інструмент, що не має жодного відношення до т.зв. "віялових відключень" і не передбачає відключення споживачів".

ГОП передбачає зниження потужностей окремих промислових підприємств, де це можливо, без порушення їх технологічних процесів, пояснюють в Укренерго.

"Застосування такого інструменту оператором системи попередньо узгоджується з міністерством енергетики на випадок непередбаченої втрати значного обсягу генерації в енергосистемі в період пікових навантажень", – йдеться в повідомленні компанії.

Виходячи з поточної ситуації в енергосистемі, введення таких графіків на час низьких температур також не планується, запевняють в Укренерго. У компанії прогнозують, що 16-20 січня за падіння температури до -17 за Цельсієм можливе збільшення споживання електроенергії в країні на 3000 МВт до 25 000 МВт в години пікового навантаження.

Підвищення попиту на електроенергію компанія готується компенсувати за рахунок збільшення генерації на ТЕС і ТЕЦ.

"Станом на 14 січня запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ складають 688 000 тонн за мінімально необхідних 900 000 тонн. Підключення в роботу додаткових енергоблоків теплових електростанцій може бути здійснено за рахунок резервного палива: газу, мазуту", – повідомляють в Укренерго.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини