RU

Шлапак закликає Нацбанк проаналізувати попит на долар

18.11.2008, 16:24

Національний банк України має проаналізувати великий попит на долар. Про це сьогодні сказав перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак, коментуючи зростання курсу долара до гривні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Шлапак наголосив, що загалом обсяг попиту становить $300-350 млн. До того ж, банки мають купувати валюту для продажу готівкового долара, і для цього необхідно додаткові $200 млн. доларів. Тому попит становить $500-550 млн., - впевнений перший заступник глави Секретаріату.

О. Шлапак нагадав, що імпорт у державі почав падати, тому він наголосив: "Попит в один мільярд доларів, який щодня з'являється на ринку, викликає багато питань".

О. Шлапак відзначив, що НБУ має всі можливості проаналізувати всі заявки на долар і зробити висновки, що ж насправді відбувається.

О. Шлапак вважає, що до четверга, коли проводитиметься нарада Президента з представниками банківського сектору, має бути сформовано обґрунтування такого попиту. "Якщо це психологічний і спекулятивний (попит на долар - ред.), ми знаємо як боротися з цим. Якщо ми не маємо врівноваженого курсу, то можна зрозуміти ці тенденції і приймати рішення", - підсумував він.

Досьє на Олександра Шлапака >>>

Про ситуацію на валютному ринку>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини