RU

Шевченко про курс гривні: НБУ буде згладжувати зайві коливання

17.08.2020, 12:32
Шевченко про курс гривні: НБУ буде згладжувати зайві коливання - Фото
Кирило Шевченко (Фото: прес-служба НБУ)

У серпні Національний банк України (НБУ) викуповував надлишки валюти на ринку і домігся позитивного сальдо інтервенцій - 800 млн. НБУ буде регулювати стрибки курсу в обидві сторони, заявив глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю РБК-Україна.

Шевченко розповів, що минулого місяця Нацбанк продавав валюту, щоб згладжувати різкі скачки на ринку валют. За його словами, сприяла цьому політика плаваючого курсу гривні, яка відображає реальний попит і пропозицію.

"Курс плаваючий, а значить, відображає попит і пропозицію на ринку. Минулого року був досить великий приплив валюти до країни, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку - гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися", - сказав глава НБУ.

Читайте також: Що в голові у нового глави НБУ. Аналіз роботи першого місяця Кирила Шевченка

Глава НБУ додав, що банк буде регулювати стрибки курсу в обидві сторони.

"Минулого місяця ми продавали валюту, щоб згладжувати коливання, а в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку до резервів. До речі, з початку року у нас позитивне сальдо інтервенцій більше $800 млн", - розповів він.

При цьому, Шевченко додав, що НБУ не буде повідомляти про критерії і час виходу на ринок з інтервенціями. На думку глави Нацбанку, це відкриє нові можливості для валютних спекуляцій.

  • За 2019 рік сальдо інтервенцій склало $7,9 млрд - максимальний показник за 14 років.
  • Курс гривні зміцнюється і прагне до 27 грн/$: із початку серпня курс знизився вже більш ніж на 50 копійок і в кінці минулого тижня долар на міжбанку продавали за 27,34 грн/$. Це мінімальне значення за останній місяць. Що відбувається на валютному ринку, читайте тут.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини