RU

Шевченко оголосив рішення про облікову ставку: В НБУ побоюються нової хвилі COVID-19

03.09.2020, 15:45
Шевченко оголосив рішення про облікову ставку: В НБУ побоюються нової хвилі COVID-19 - Фото
Кирило Шевченко (Фото: прес-служба НБУ)

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 6%. Про це на брифінгу 3 вересня повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

"Показники імпорту, роздрібного товарообігу, витрат громадян на внутрішній туризм, нерухомість і автомобілі свідчать про відновлення споживчого попиту, яке, ймовірно, триватиме і найближчими місяцями. Поступове одужання світової економіки від коронакризи і низька база порівняння створить грунт для входження інфляції до цільового діапазону до кінця року", - сказав Шевченко.

Глава НБУ зазначив, що збільшення рівня захворюваності коронавірусом в Україні протягом останніх місяців не вплинуло на темпи відновлення економічної активності.

"Втім, нова хвиля COVID-19 може стримувати споживчий попит і загальмувати пожвавлення в секторах, орієнтованих на внутрішній ринок, перш за все - сектор послуг", - зазначив він.

Серед ризиків у НБУ також виділяють вплив рішень судів на макростабільність і волатильність світових цін на продовольство "через глобальні зміни клімату і ризики посилення протекціонізму в світі".

За словами Шевченка, ставка розміром 6% повинна забезпечити баланс між досягненням помірної інфляції і стимулюванням економіки.

"Але в разі негативного впливу коронавірусу на внутрішній попит і ділову активність, НБУ буде готовий надати економіці додатковий імпульс", - заявив глава НБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини